TFF'de yabancı alarmı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Yabancı sayısını fazla buluyorum” açıklaması TFF’yi harekete geçirdi. Yıldırım Demirören, Kulüplerbirliği ile toplantı yapacak. Yabancı sınırı ve altyapıdan oyuncu bulundurma zorunluluğu gündeme getirilecek.

17 Eylül 2017, Pazar 09:26
A A
Milli Takım Teknik Direktörü Lucescu’nun başlattığı yabancı sınırı tartışması hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamayla TFF düğmeye bastı. Erdoğan’ın, “Kulüplerimizle konuşarak bir yere vardırmamız lazım. Futbolda özellikle yabancı oyuncu sayısının aşırı oluşu, bize bazı dezavantajlar getiriyor. En önemli dezavantajı, A Milli Takım’a yansıması. Kulüplerimiz hiç mi yabancı oynatmasın? Oynatsın ama bu kadar fazla değil. Bakıyorsun sahaya, neredeyse yerli oyuncu yok. Bunu doğru bulmuyorum. Gereğinden fazla” açıklaması üzerine TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Kulüpler Birliği ile bir toplantı yapma kararı aldı.
 

LUCESCU RAPOR HAZIRLIYOR


Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilmesi planlanan toplantıda, yabancı sınırının sezon sezon kademeli olarak düşürülmesinin yanı sıra 21 kişilik kadroda altyapıdan yetişen oyuncu bulundurma sayısının da artırılması gündeme getirilecek. Kulüplerle bu konuda ortak bir karar alınmaya çalışılacak. TFF’nin Lucescu’dan da bu konuda bir çalışma yapmasını istediği gelen haberler arasında.
 

İŞTE YÜRÜRLÜKTEKİ KURAL


Şu andaki kurala göre takımlar kadrolarında 14 yerli ve 14 yabancı oyuncu bulundurabiliyorlar. 21 kişilik maç kadrosuna ise en az 9 yerli isim yazmak zorunda olan ekipler, sahaya 11 yabancı futbolcuyla da çıkabiliyor.

Fanatik

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;