TFF’den zincirleme skandal! Hakemlerin geçirdiği kaza ile ilgili çarpıcı detaylar!

Diyarbakır'dan Rize'ye uçakla gitme istekleri reddedilen, maça karayoluyla gitmek zorunda kalan, yolda kaza geçirerek ölümden dönen hakemler ile ilgili şoke eden bir iddia ortaya atıldı. Eski hakem Deniz Çoban, TFF'nin 1000 TL masraftan kaçmak için 4 hakemi adeta ölüme gönderdiği söyledi.

24 Ocak 2018, Çarşamba 10:38
A A
Geçtiğimiz günlerde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK), büyük bir skandala imza atmıştı.

Diyarbakır’dan Rize’ye uçakla gitme istekleri TFF tarafından reddedilen 4 hakem, araba ile gittikleri yolda kaza geçirerek ölümden dönmüştü. 4 hakemin bulunduğu araç, Rize’ye 55 kilometre kala kontrolden çıkarak takla atmıştı. Ölümden dönen hakemler, hastanede yapılan tedaviden sonra Çayelispor-Serhat Ardahanspor Bölgesel Amatör Ligi maçını yönetmişti.

Bu kaza ile ilgili bir yazı kaleme alan Fanatik yazarı eski hakem Deniz Çoban, akıllara durgunluk veren iddialar ortaya attı.


Uçakla gitmek istediler kabul edilmedi! Hakemler ölümden döndü…


Hakemlerin 1000 TL için uçuruma sürüklendiklerini belirten Deniz Çoban, TFF’yi istifaya davet etti. İşte Deniz Çoban’ın ‘1000 TL için uçuruma’ başlıklı yazısı:
 

SALİH ULU DERS OLMADI


“Tarih 7 Mart 2016. Rize'de oynanacak Konur-Karadere Bölgesel Amatör Lig (BAL) maçı için Kayseri'den karayoluyla hareket eden 4 hakem, olumsuz hava koşulları nedeniyle trafik kazası geçirdi. Ve maçın hakemi Salih Ulu vefat etti. Geride bir çocuk ve bir de hamile eş bıraktı. 2 yıl önce de uyarmıştım. “Kayseri'den Rize'ye kış şartlarında 700 km'lik mesafeye kara yoluyla hakem gönderilmez!” demiştim. “Yapmayın etmeyin! Dikkat edin!” diye haykırmıştım. O dönem TFF yetkililerinden aldığımız bilgiye göre yaşananlar ders olmuştu. BAL hakemlerine de uçakla seyahat izni verilmişti.
 

UÇAK İÇİN YALVARDILAR


TFF yetkililerinin açıklamalarına güvendik. MHK yetkililerinin hakemlerine sahip çıkacaklarını düşündük. Yanılmışız! Tarih 20 Ocak 2018… Kış şartları bütün ülke genelinde hâkim… Doğu illerimiz kışı daha sert yaşıyor… Rize Çayeli-Serhat Ardahanspor maçına; Siirt bölgesinden Abdullatif Ayhan, Diyarbakır bölgesinden Recep İlker Kor, İbrahim Aksoy ve Ulaş Çelik atanıyor. Görevi alan hakemler, 700 km'lik yolu ve olumsuz hava koşullarını gerekçe göstererek MHK'ye uçakla seyahat etmek istediklerini bildiriyorlar! Olumsuz cevap alıyorlar, ancak ısrarcı oluyorlar. İsteklerini maille Hakem İşleri Müdürlüğüne iletiyorlar. Kimle iletişime geçseler aldıkları cevap: “Hayır!” oluyor!
 

BABASI GÖNDERMEDİ


4. hakem Ulaş Çelik'in babası oğlunun karayoluyla gitmesine izin vermiyor! “Göndermiyorum!” diyor. MHK, “Giden birisi bulunur!” diyor, görevi Mardin'den Abdulkadir Kezer'e veriyor. Araba kiralayarak yola çıkan hakemlerin aracı, akşam 20.00 sularında Ovit Dağı mevkiinde yolun sisli ve buzlu olması nedeniyle kontrolden çıkıp, taklalar atarak şarampole yuvarlanıyor. Büyük bir kaza atlatan ve ölümden dönen hakemler geceyi hastanede geçiriyorlar.
 

TAKLADAN SONRA MAÇA


Buna rağmen MHK başkanımız Namoğlu maçı aynı hakemlere yönettirme nezaketsizliğini göstermekten de geri kalmıyor. Sonra da büyük bir lütufla(!) hakemlerin dönüş uçak biletlerinin alınması emrini veriyor! İki yıl önce gencecik bir hakemi toprağa vermek, doğmamış bir bebeğin babasız kalması; Riva'da rahat koltuklarında oturanların yüreğini sızlatmamış. Olanlar umurlarında bile olmamış.

BAL maçında kaç para alıyorlar?
Hakem 220 TL
Yardımcı Hakem 127 TL
Dördüncü Hakem 85 TL

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;