THY uçağı bomba ihbarı sonrası acil iniş yaptı

THY'nin İstanbul - Sao Paulo seferini yapan uçak bomba ihbarı nedeniyle acil durum sinyali gönderdi. Uçak, Kazablanka'ya indi, arama yapıldı. Aramada herhangi bir şey bulunmadı

30 Mart 2015, Pazartesi 15:13
A A

TÜRK Hava Yolları’nın İstanbul’dan Sao Paulo’ya giden uçağında bomba notu bulununca, pilot kalkışından 5 saat sonra Kazablanka’ya acil iniş yaptı. Fas'ta yapılan bomba aramasında herhangi bir şeye rastlanmadı.

Edinilen bilgiye göre THY’nin TK-15 sefer sayılı Boeing 777 tipi uçağı bu gün saat 10.18’de 256 yolcusuyla Atatürk Havalimanı’ndan kalktı.

Kalkışından bir süre sonra uçuş ekibi tarafından uçağın tuvaletinde "bomba" yazılı bir not bulundu. Bunun üzerine Kuzey Afrika üzerinde olan THY uçağı, Kazablanka Havalimanı uçuş kulesine acil olarak inmek istediklerini belirterek acil iniş izni istedi ve inmek için deniz üzerinde tur attı, yakıt boşalttı.


>> THY UÇAĞININ UÇUŞ ROTASINI CANLI ALARAK BURADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

 

UÇAK İNDİ VE GÜVENLİ BÖLGEYE ÇEKİLDİ

THY yetkililerinden alınan bilgiye göre Kazablanka Havalimanı’nda gerekli güvenlik önlemleri alındı ve uçak saat 15.20’de havalimanına acil iniş yaparak güvenli bir bölgeye çekildi. Yolculardan sonra bagaj ve kargoları da boşaltılan uçaktaki aramalarda herhangi bir şey bulunmadı.

Uçağın,  yoluna devam etmesi bekleniyor.

Dün de İstanbul-Tokyo seferini yapan THY uçağı, tuvalette bulunan C4 Kargo yazısı nedeniyle Atatürk Havalimanı'na geri dönüş yapmıştı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;