Tinerciler, para istedikleri adamı böyle öldürdü!

İstanbul Fatih'te işyerini kapatıp evine gitmek için yola çıkan bir esnaf, biri kadın biri erkek 2 tinercinin saldırısına uğradı. Aldığı bıçak darbeleriyle yere yığılan vatandaş, son nefesinde kendini öldüren tinercileri polise ihbar etti. O anlar ise güvenlik kamerası tarafından böyle kaydedildi

17 Şubat 2015, Salı 15:21
A A

Bayrampaşa’da çanta ve aksesuar dükkanı bulunan  Bülent Kaya (41)  gece saat 00.30 sıralarında işyerinden Fatih Kumkapı’da bulunan evine gitmek için yola çıktı. Kaya,  Fatih’te Mustafa Kemal Paşa Caddesi’ne geldiğinde burada kendisinden para isteyen tinercilerin saldırısına uğradı. Kaya’nın kendilerine verdiği 1 TL parayı beğenmeyen biri kadın biri erkek 2 tinerci onu bıçaklayarak ağır yaraladı.
 


KALBİNİN ALTINDAN İKİ DEFA SAPLADI


Tinerciler Recep A. (21) ve Merve Ç. (19) tarafından yolu kesilen esnaf Bülent Kaya cebinden çıkardığı 1 TL parayı tinercilere verdi. Ancak aldıkları bu parayı yeterli görmeyen tinerciler Kaya ile tartışmaya başladı. Tinerci Recep A. cebinde bulunan bıçağını çıkararak esnaf Bülent Kaya’nın kalbinin altından iki defa sapladı. Yaralı halde bir süre daha tinercileri kovalayan Bülent Kaya kan kaybı nedeniyle gücünü kaybederek sırt üstü yere yığıldı.

SON NEFESİNDE TİNERCİLERİ POLİSE İHBAR ETTİ

Çevrede bulunan vatandaşlar tarafından, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Bülent Kaya, son nefesinde polis ekiplerine, kendisini, biri kadın 2 tinercinin bıçakladığını ihbar etti. Olayın ardından Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü Araştırma Bürosu Ekipleri, Bülent Kaya’yı bıçaklayarak öldüren 2 tinercinin yakalanması için çalışma başlattı.

'TİNERİMİZ BİTMİŞTİ, DİLENMEYE ÇIKTIK'


Yapılan çalışmaların ardından tinerciler Recep A. ile sevgilisi Merve Ç. Karaköy’de yaşadıkları boş bir bina içerisinde gözaltına alındı.

Tinerci Recep A.'nın polise verdiği ifadesinde, "Merve ile tinerimiz bitmişti. Tiner almak için sokağa çıktık. Para dilenmeye başladık. O sırada gelen bir kişiden para istedik. O da bize 1 TL verdi. Parayı verirken de ‘son paran olsun’ gibi bir şey söyledi. Bu nedenle kavga ettik" dediği öğrenildi.

DEHŞET ANI KAMERADA

Dehşet anı güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, zanlılar olayın ardından kaçıyor. Çevrede bulunan vatandaşlar da paniğe kapılıp kaçmaya başlıyor. Esnafın bıçaklanmasının ardından yavaş yavaş ilerleyip kaldırıma oturduğu görülüyor. Kan kaybeden esnaf bir süre sonra sırt üstü yere yığılıyor. Çevredeki vatandaşlar talihsiz adamın yardımına koşuyor.

İSTANBUL (İHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;