Tobin Bell: Jigsaw psikopat değil

Tobin Bell: Jigsaw psikopat değil

22 Ekim 2009, Perşembe 12:51
A A

"Saw" (Testere) adlı korku film serisinde Jigsaw adlı psikopat katili canlandıran Amerikalı aktör Tobin Bell, kariyerinin tiyatroda Shakespeare oyunlarıyla başladığını söyledi.

New York’ta doğan 67 yaşındaki Tobin Bell, AFP’yle yaptığı söyleşide, "Sinemada üne kavuşmayı beklemiyordum" dedi.
Bell, kariyerine New York’ta İngiliz tiyatro yazarı William Shakespeare’in (1564-1616) piyeslerinde oynayarak başladığını ve daha sonraları sinemada Alan Parker’ın 1988 yapımı "Mississippi Burning" (Mississippi yanıyor), 1990 yapımı Martin Scorsese’nin "Goodfellas" (Sıkı Dostlar) ve Sydney Pollack’ın 1993 yapımı "The Firm" (Şirket) filmlerinde ikinci roller sayesinde tanındığını söyledi.
Tobin Bell, 2004 yılında ilk bölümü çekilen "Saw" adlı korku filmiyle, geç de olsa üne kavuştuğunu belirtti.

Birinci filmde ve daha sonra filmin devamı olan "Saw II", "Saw III", "Saw IV" ve "Saw V" adlı filmlerde Tobin Bell, kanserin son safhasına gelmiş ve "yeterince hayata kalma şansı tanınmadığını" düşündüğü kişileri testereyle katleden Jigsaw’yu canlandırıyor.
Bell, "Filmde Jigsaw kendini psikopat olarak görmüyor, ben de onu öyle görmüyorum" dedi.

"Tabii ki seyirciler, Jigsaw’nun fazla ileri gidip gitmediği konusundaki kararı kendileri verecek" diye konuşan Bell, "Ben oyuncuyum ve Jigsaw’yu canlandırıyorum. Bu yüzden onu olduğu gibi oynamam gerekiyor" ifadesini kullandı.
Bell, "Hiçbir zaman bu kadar ünlü olacak bir film serisinin baş kahramanı olacağımı düşünemezdim, bu inanılmaz bir şey ve hayatta bir kere olur" dedi.

ABD’de cuma günü gösterilecek "Saw VI" filminden önce AFP’ye konuşan oyuncu, bir Shakespeare oyununda yapılanları, aynı şekilde bir korku filminde yapmanın mümkün olduğunu belirtti.
Tobin Bell’e, sivri yüz hatları, yüksek alnı, keskin mavi gözleri ve yumuşak, ama tedirgin edici sesi dolayısıyla katil ve hain rolleri verilmiş.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;