Tokat’ta kayıp kişi evinin bahçesinde ölü bulundu

Tokat’ın Turhal ilçesinde kayıp olarak aranan kişi evinin bahçesinde ölü olarak bulundu

27 Şubat 2017, Pazartesi 16:36
A A
Tokat'ta yaşayan 78 yaşındaki Halis Güney dün akşam saatlerinde evinden ayrıldı. Güney’den haber alamayan eşi Hayriye Güney ve komşusu Mustafa Dalmış durumu İlçe Emniyet Müdürlüğüne bildirdi.

CESET ÇUKURUN YANINDA BULUNDU

Komşu Dalmış, Güney’in Müftü Mahallesi Gül Sokaktaki evinin bahçesinde arama yaptı. Bahçedeki küçük bir çukurun yanında Güney’in cesediyle karşılaşan Dalmış, polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. Güney’in cesedi savcının incelemesinin ardından otopsi yapılmak üzere Malatya Adli Tıp Kurumuna gönderildi."KALP RAHATSIZLIĞI OLAN BİR İNSANDI"

Dalmış, yaptığı açıklamada, "Rahmetlinin en yakın komşularından birisiyim. Eşi ile polise gidip kayıp ilanı verdik. Dönüşte de evin etrafına bakıyorduk. Tesadüf olarak bahçede kendisinin kazmış olduğu küçük bir çukurun yanında yüzüstü yatarken gördük. Kalp rahatsızlığı olan bir insandı. Geçen yıl anjiyo yaptıracaktık mümkün olmadı. Daha önce açık kalp ameliyatı geçirmişti." dedi. Müftü Mahallesi Muhtarı Murat Beşinci ise "Dün akşam saat 5’te bahçeye iniyor, ondan sonra kayıp. Kayıp müracaatında bulunduk, sonra da bahçede cenazesini bulduk." diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;