TOKİ kura sonuçları belli oldu! (2017 TOKİ kura çekiliş sonuçları sorgulama ekranı)

TOKİ Kayaşehir kura çekiliş canlı yayında yapıldı. 2017 TOKİ kura çekiliş sonuçlarını haberimizde bulunan linkten sorgulayabilirsiniz. TOKİ tarafından Kayaşehir’de yapılan bin 892 konut için dünn kura çekimi canlı yayında gerçekleştirildi. İşte kazananlar listesi ve TOKİ kura sonuçları...

05 Ekim 2017, Perşembe 08:45
A A
Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde Bakırköy 42. noterliği denetiminde gerçekleştirilen 2017 TOKİ kura çekilişi kazananlar listesinden bir kısmı açıklandı. Haberimizden tam listeye ulaşabilirsiniz. İsim isim belirlenen liste ile TOKİ Kayaşehir’de ev sahibi olmaya hak kazananlar belli oldu. Facebook üzerinden canlı yayın ile de takip edilen 2017 TOKİ kura çekilişi sonuçlarının bir kısmı dün belli olurken bir kısmı da bugün belli olacak. 
 

KURA ÇEKİLİŞ SONUÇLARI BELLİ OLDU


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul Kayaşehir’de yapımı tamamlanan Bin 892 konut için dün kura çekimi gerçekleştirdi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı kura çekiminde vatandaşlar büyük heyecan yaşadı. Kendisi de eşi de engelli olan ve tekerlekli sandalyede kura çekimine gelen Ahmet Tuna, “Çok heyecanlıyım inşallah ev çıkarsa hayatımız da çok şey değişecek. Kendi evimizde asansör yok o yüzden bu evin kurasına girdik. Biz dördüncü katta oturuyoruz evimize inip çıkmamız çok zor oluyor” dedi.

Kura sonucu kendisine ev çıkan bir şehit yakını ise, “Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun bize yardımcı oldu ve dairemiz oldu. Heyecandan ne diyeceğimi bilmiyorum kalp rahatsızlığım var. Benim eşim vefat etti 16 senedir dünü bekliyordum. Gece çalıştım uyumadan buraya geldim. Gece gündüz çalışıyorum” diye konuştu.
 

ÇEKİLİŞ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ...


Toplu Konut İdaresi Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik yaptığı açıklamada, “Yapmış olduğumuz 1892 konutun kurasını çektik dün. 131 adet şehit ailesi ve gazilerimize doğrudan ev verdik. 899 engellinin yüzde 5'ine de doğrudan ev verdik ve geri kalan kısmı büyük kuraya girdi. Bu konutlar da mahalle konseptini ön plana çıkardık. Bu proje İstanbul'da son zamanlar da yaptığımız en güzel proje oldu. Yüksek katımız yok yatay katlarımız bulunuyor vatandaşlarımız gün ışığından daha fazla yararlansın diye. Biz sadece konut yapmıyoruz yaşam alanları oluşturuyoruz” şeklinde konuştu.
 

TOKİ KURA ÇEKİMİ NEREDE YAPILIYOR?


TOKİ kura sonuçları belli oluyor. İstanbul Kayaşehir 1.892 Adet Konut Projesinde 05-20 Eylül 2017 tarihleri arasında başvurular alınmış olup, hak sahipliği ve konut belirleme kurası 4-5 Ekim 2017 tarihinde Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezinde gerçekleştirilecektir.

Kura çekilişi şehit yakınları ve gazilerin konutlarının belirlenmesiyle başlandı. Ardından 899 adet engelli başvurusundan kura çekimiyle 52 kişinin konutları belirlendi. Bu kategoride kalan 847 engelli vatandaşa ise ikinci bir şans tanınarak 23 bin 116 kişilik listenin içine dahil edildi. Toplamda bin 23 asil hak sahibinin belirlenmesinin ardından da 250 yedek talihli seçilecek.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;