Tokyo'daki Türk yaşadığı dehşeti anlatıyor

Öğrenci olarak gittiği Tokyo'da 8.9'luk depremi yaşayan Esra Şaşmaz yaşadığı dehşeti anlattı

11 Mart 2011, Cuma 09:55
A A

MEHMET ÇİFTCİOĞLU / POSTA İNTERNET

Eğitim amacıyla 3 ay önce Japonya'ya yerleşen Esra Şaşmaz, Tokyo kentinin Kitashinjuku bölgesinde yaşıyor. Şaşmaz, korkunç felaket sırasında yaşadıklarını bakın nasıl anlattı:

''Evdeydim, yatıyordum. Öyle güçlü bir sallanma oldu ki, apar topar dışarı çıktım. Elektrik direkleri birbirlerine yaklaşıp uzaklaşıyordu. Ufak ufak başlayıp bir anda acayip bir şekilde sallamaya başladı. Çok güçlüydü, çok uzun sürdü. Sonra hafifledi.

>> TOKYO BÜYÜKELÇİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Bir saat önce olmuş olmasına rağmen artçılar şu anda hala devam ediyor. Ben dışarı çıktığımda elektrik direkleri yıkılacakmış gibi sallanıyordu. Aynı anda karşı komşu da çıktı, "Ne yapmak gerek?" diye sordum, ''Park alanına gidelim'' diyince koşarak -ben koştum tabii, komşum rahattı- park alanına gittik.

Park alanındaki bir kaç kadın paniklemişti,  "Korkunç korkunç" diye söyleniyorlardı. Orada toplam 5-6 kişi vardı. İnsanlar evlerinin önünde, etrafı seyrediyorlardı... Büyük bir panik havası olmadı. Güçlü artçlardan birinde dışarı çıktım, yan komşuyu gördüm, 70 yaşlarında bir amca kafasında baretiyle, çiçeklerin kurmuş yapraklarını koparıyordu...

Şu anda artçılar devam ediyor. Bazıları çok güçlü. 1 saattir sürekli sallanıyoruz sanki bi arabadayız ve bi yere gidiyoruz gibi... ''SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;