Tolga 'efsane' olmak istiyor

Trabzonspor'un yeni kaptanı Tolga Zengin, "Hedefimiz, şampiyonluğa ulaşıp teknik direktörümüz Şenol Güneş gibi efsane haline gelmek" dedi

30 Haziran 2011, Perşembe 12:20
A A

Şenol Güneş’in yeni sezon öncesi kaptanlık görevini teslim ettiği Tolga Zengin, geçen sezon oynadıkları Eskişehirspor maçını asla unutamadığını ve unutmayacağını vurgularken şöyle konuştu:

"Unutamadığım maçlar arasında Eskişehirspor maçı ilk sırada geliyor. Çünkü orada burnum kırılmıştı. Hatta o maçta doktorumuza da tepki göstermiştim.

Maça devam edemeyeceğimi söylediğinde, bir anda sinirlendim. Saniyelerin bile bizim için önemli olduğunu gördüm ve maça devam ettim. Ama kazanamadık. Eskişehirspor maçında da bize yakışan şekilde, şampiyonluğa giden bir takım gibi oynadık. Maalesef olmadı."

"ŞAMPİYON OLURSAK BİZE DE EFSANE DERLER"

Teknik direktörü Güneş gibi efsane olmak istediğini de belirten Tolga, bu bonuda şöyle konuştu: "Şenol Güneş gibi büyük ve efsane bir kalecinin teknik direktörümüz olması bizim için büyük bir olay.

Keşke onun dönemlerine yetişebilseydim. Keşke ben de, bizler de onun gibi efsane olabilsek. Bu sezon şampiyon olursak bize de 20 sene sonra efsane derler.

Ben aslen Gümüşhaneli’yim ama Trabzon’da büyüdüm. Trabzon çocuğuyum. Her yerde gururla da söylerim ben Trabzon çocuğuyum diye. Trabzon insanına aşığım. O yüzden tüm Trabzonluların ve Trabzonsporlular’ın hasretine son vermek istiyoruz."

COLMAN’A YABANCILARIN KAPTANLIĞI VERİLDİ

Şenol Güneş, çok farklı bir uygulamaya giderek Trazonspor’la sözleşmesini 5 yıl daha uzatan Arjantinli Gustavo Colman’a yabancıların kaptanlığı görevini verdi.

Futbolcuların saha içerisindeki temsilciliğini yapacak olan Colman, saha dışında da yabancı oyunculara yol gösterecek. Tüm yabancı oyuncularla çok iyi ilişkileri bulunan Colman da bu görevi seve seve kabul ettiğini söyledi.

FUTBOLCULAR ADRİAN’I ÇOK BEĞENDİ

Öte yandan Trabzon’da yapılan ilk etap kamp çalışmaları sırasında en çok Polonyalı Adrian Mierzejewski beğenildi. İstekli tarzı ve sempatik haliyle takım arkadaşlarının da dikkatini çeken Adrian, rekabete hazır olduğunu gösterdi.

Bu arada yüksek bonservis bedeli ödenen Adrian’ın takımda Polonyalı futbolcuların fazla oluşu nedeniyle uyum sorunu yaşamayacağı belirtildi.

Yunus Emre SEL/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;