'Toplu seks' teklifi cinayet işletti

Eşiyle yasak aşk yaşayan arkadaşını öldürüp, karısını sakat bırakmıştı

04 Eylül 2009, Cuma 15:36
A A

Adana’da, eşiyle aşk yaşayan iş arkadaşı 45 yaşındaki Coşkun Çiçek’i öldürüp, eşi 24 yaşındaki Fatma Akdöner’i de yaralayan 32 yaşındaki Bülent Akdöner, ‘toplu seks’ teklifi üzerine kendini kaybedip, cinayet işlediğini öne sürdü.

Seyhan Belediyesi temizlik işçisi Bülent Akdöner, 2007’de iş arkadaşı Coşkun Çiçek’in oturduğu evin alt katına kiracı olarak taşındı. İddiaya göre, bu süre içinde Akdöner’in eşi Fatma ile arkadaşı Çiçek arasında yakınlaşma oldu. Durumu fark ederek eşini uyaran Bülent Akdöner, bir süre sonra 10 yıllık eşinin cep telefonunda arkadaşından gelen aşk mesajları bulunca, evini başka bir mahalleye taşıdı. Bu süre içinde eşi hamile kalan Bülent Akdöner’i telefonla arayan tanımadığı bir kişi, çocuğun arkadaşı Coşkun’dan olduğunu iddia etti. Bu yüzden taşınma sonrası boşanmaya karar veren Fatma Akdöner, sevgilisi Coşkun Çiçek’in tuttuğu eve taşındı.
Buna öfkelenen Akdöner 26 Eylül 2008’de eve baskın yapıp eşi ve sevgilisine tüfekle rasgele ateş açtı. Çiçek’in öldüğü saldırıda yaralanan Fatma Akdöner de sol bacağını kaybetti. Adana 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘iki kez ağırlaştırılmış hapis cezası’ istemiyle tutuklu yargılanan Bülent Akdöner, eşinin eve dönmesini istemek için gittiğinde Coşkun’un kendisine “Toplu seks yapalım” dediğini ve kendini kaybedip onu öldürdüğünü söyledi.

Haberi devamı 2. sayfada...

İKİNCİ ÇOCUK BENDEN DEĞİL DEMİŞTİ

Kendisinin ikinci çocuğu istediğini, eşinin bunu kabul etmediğini, ancak 1.5 sonra eşinin hamile olduğunu söylediğini belirten Akdöner, daha önceki mahkemede şunları söylemişti:
“Eşime, ‘Bebek istemiyordun. Sen beni aldatıyor musun?’ diye sorduğumda ısrarla ‘yok’ dedi. Bir müddet sonra açılan telefondaki kişi, ikinci çocuğun Coşkun’dan olduğu söyledi. Konuyu Coşkun’la konuştum o da kabul etmedi. Evimi taşıdım. İkinci çocuk dünyaya geldi. Burada bir kez Coşkun’u merdivenlerin altında saklanırken yakaladım. Bana ‘Yanlış anlamayasın diye sen eve girdikten sonra girecektim’ dedi. Durumu kayınpederlerime anlattım. Eşim bir gün 5 yaşındaki kızımı sokağa bırakıp eşyalarını ve bebeğimizi alıp gitmiş. Birlikte yaşadıkları eve gittim, eşime bu adamın 5 çocuğunun olduğunu vazgeçmesini istedim. Coşkun da beni kardeşine öldürteceğini söyledi. Konuşmak için tekrar gittiğimde, Coşkun bana ‘Toplu seks yapalım’ deyince kendimden geçtim. Yaralamak maksadıyla her ikisinin de ayaklarına doğru tüfekle ateş ettim. Amacım öldürmek değildi. İkinci çocuk benden değil. Eşim beni aldatmıştır.”

Fatma Akdöner de eşinin evin kirasını ödeyemediği için kendisini Coşkun’a peşkeş çektiğini iddia ederek, “İkinci çocuğum da Bülent Akdöner’indir. Coşkun’la kızım, doğduktan sonra beraber oldum. Ev kirası karşılığında eşimin zorlamasıyla birlikte oldum” dedi. Mahkeme heyeti, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

Esra ÖRGEN/ ADANA,(DHA)

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;