Töre kurbanı aranıyor!

Yönetmen İsmail Güneş, yeni çekeceği filmde yeni yeteneklere fırsat verme amacında...

31 Ağustos 2009, Pazartesi 12:06
A A

Yönetmen İsmail Güneş, bir gazete haberinden yola çıkarak senaryosunu yazdığı "Ateşin Düştüğü Yer" adlı filminde "töre" kurbanı "Ayşe"yi canlandıracak oyuncu aradığını belirtti. Güneş, oyunculuk yapan ya da yapacağına inanan kişilerin "atesindustuguyer@gmail.com" internet adresine başvurabileceğini söyledi.

Yönetmen ve senarist İsmail Güneş’in yapımcılığını da üstlendiği "Ateşin Düştüğü Yer" adlı filmin çekimlerine 2010 yılının Şubat ayında Antalya’da başlanacak. "Baba" karakterini Levent Üzümcü’nün canlandıracağı filmde Yeşim Ceren Bozoğlu, Elif Tayhan ve iki Alman oyuncu da rol alacak.

İsmail Güneş, 16-17 yaşlarındaki "Ayşe" karakterini canlandıracak ve baba rolündeki Levent Üzümcü’nün kızını oynayacak oyuncuyu hâlâ bulamadığını belirterek tanınmış oyuncu aramadığını da sözlerine ekledi. "Filmi izlemeye gelen kişiler baktığında dokunmaya kıyamayacakları, biraz sonra ağlayacakmış gibi gözüken birini görmeliler" diyen Güneş, herkesin "kızı" gibi olacak bir oyuncu aradığını kaydetti. 

FİLME KONU OLAN HABER

Yönetmen İsmail Güneş, filme konu gazete haberi hakkında da şu bilgileri verdi: "Müslüm Çam, eşi Fatma ve 4’ü kız 5 çocuğuyla Antalya’nın Solak köyünde yaşıyordu. Çamların 17 yaşındaki kızı Ayşegül, 2003 Eylül ayında aniden rahatsızlandı. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan genç kızın kalbinde kist olduğu belirlendi. Yeşil kartla ameliyat olan genç kızın tedavisi sırasında 3,5 aylık hamile olduğu ortaya çıktı. Çam çifti, hamile kızlarının ’infaz’ına kararı verdi. Baba Müslüm Çam ’Konya’daki dayının yanına götüreceğim’ dediği kızını yanına alarak, 13 Eylül'de otomobille yola çıktı. Mola yerinde ’Temik’ adlı tarım ilacından pidenin üzerine döken Çam, daha sonra kızına ’ölüm ikramı’nda bulundu. Öfkeli baba, dikiz aynasından arka koltukta oturan kızının ölüme gidişini izledi. Kızının başı öne düşünce aracı durdurup, cesedini yol kenarına bıraktı ve hızla uzaklaştı. Evlat katili Çam, olayın ardından köye dönüp hayatına devam ederken, kızın cesedi 26 Eylül 2003’te vatandaşların ihbarı üzerine Mersin’in Aydıncık ilçesi yakınlarında bulundu. Otopsi raporunda hamile olduğu ve bir süre önce kalp ameliyatı geçirdiği belirlendi. Soruşturma derinleştirilince Çam ’töre cinayeti’ni itiraf etti ve pişmanlık duymadığını belirtti."

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;