Trabzon'da Güneş devri

Hugo Broos'un istifasının ardından teknik direktörlük görevine getirilen Şenol Güneş Trabzon'da

01 Aralık 2009, Salı 08:33
A A

Trabzonspor'un eski teknik direktörü Hugo Broos'un istifa etmesinden sonra boşalan teknik direktörlük görevine getirilen Şenol Güneş 05:00'de THY'ye ait TK091 sefer sayılı uçağı ile Seul'den İstanbul'a geldi.

Güneş, her şeyin çok hızlı geliştiğini, Seul'deki son yılının olması ve bu durumun Trabzonspor'da gelişen olaylarla örtüşmesi nedeniyle Trabzonspor'dan bir istek geldiğini söyleyerek,daha önce gelmeyi düşündüğü kendi takımına seve seve gelmiş olduğunu belirtti. Güneş 3 yıldır Türkiye'den ayrı olduğunu ve dün akşam itibari ile Seul'daki takımına veda ettiğini söyleyerek, "12 saatlik uzun bir yolculuktan sonra yine İstanbul'dayım ve şimdi hemen uçağa binip Trabzon'a gideceğim çünkü hızlı bir değişim var. Trabzonspor'un şu anki durumunu tespit edeceğiz. Yöneticilerle, oyuncularla, taraftarla, medyayla..herkesle görüşüp durumu değerlendirip göreve başlayacağız." dedi. 

RİSK HER ZAMAN VAR

'Sezon ortasında takımı devir almayı bir risk olarak görüyor musunuz' sorusu üzerine Güneş, Seul'den dönerken düşüncesinin 6 aylık tatil yapmak ve daha sonra göreve başlamak olduğunu ancak dün itibari ile Trabzonspor'da çok acil olarak göreve başlaması gerektiğini, riskin her zaman varolduğunu söyleyerek şartlara bakmanın gerektiğini belirtti.

Senol Güneş açıklamasının ardından ailesiyle birlikte hızlı adımlarla Atatürk Havalimanı iç hatlar terminaline geçti. Güneş 07:00'de THY'ye ait 546 sefer sayılı uçak ile Trabzon'a hareket etti. 

DHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;