Trabzon'da ikinci ikiz dönemi

Trabzonspor'un yeni transferleri forvet Pawel Brozek ve ikiz kardeşi sol bek Piotr Brozek ile Arçil ve Şota'dan sonra ikinci ikizler dönemi başladı

Cuma, 31 Aralık 2010 - 12:17

Trabzon'da ikinci ikiz dönemi

Bu sezon lige iyi bir başlangıç yapan ve ilk yarıyı lider tamamlayan Trabzonspor’da, transfer çalışmaları da büyük bir hızla devam ediyor. Bordo-mavili kulübün transfer ettiği Polonyalı Brozek kardeşler, Karadeniz ekibinin 80 ve 81. yabancı oyuncuları oldu.

EN ÇOK SAMBACI ALDILAR

Trabzonspor’da bugüne kadar 5 kıtada 35 ülkeden 79 yabancı futbolcu görev yaparken, Trabzonspor’un gerçekleştirdiği yabancı futbolcu transferlerinde 10 oyuncu ile Brezilya ilk sırada yer alıyor.

Bu ülkeyi 6’şar futbolcu ile Gürcistan ve Yugoslavya izlerken, 5’er futbolcu ile Belçika, Ukrayna ve yeni transferlerle Polonya, 3’er oyuncu ile Makedonya, Nijerya, Hırvatistan, Gana, 2’şer oyuncuyla Almanya, Kamerun, Gine, Çek Cumhuriyeti, Sırbistan ve Bulgaristan izledi.

Geri kalan 20 oyuncunun ise her biri farklı ülkeden transfer edilerek, bordo-mavili formayı giydi. Brozek kardeşlerden önce Trabzonspor’da Polonya’dan Jacek Cyzio, Szymkowiak futbol oynamış, bu ülkeden son olarak Glowacki transfer edilmişti.