Trabzonspor çok diri

Pazar, 11 Nisan 2010 - 05:00

Beşiktaş Türkiye’nin en iyi mücadele eden takımı. Tek eksikleri son vuruşlarda gol yapamıyorlar. İnönü Stadı tıklım tıklım... Futbolcular, teknik direktör Mustafa Denizli ve taraftarlar her türlü şartlarda galip geleceklerini hesap ediyorlardı. Ama sahada öyle bir Trabzonspor vardı ki, en az Beşiktaş kadar mücadele edip gol pozisyonlarına girdiler.
Kaleci Onur çok iyi kurtarışlar yaptı. Ama aynı kurtarışları önce Rüştü sonra Hakan da yaptı. Hatta biraz daha ileriye gideyim, Trabzonspor daha net gol pozisyonları yakaladı. Umut, Alanzinho, Colman... Bu futbolcular gerçekten rakip takımın defansını çok zorluyor.
Devre arası Eskişehirspor’dan alınan Burak Yılmaz savruk olmasa, biraz ciddi oynasa Beşiktaş karşısında galip bile gelebilirlerdi. Önce teknik direktör Şenol Güneş’i kutlamak lazım. Deplasmanda takımını çift santrfor oynatacak kocaman bir yüreği var. Gol bulamasa da bunda başarılı oldu.
Bobo olsun Holosko olsun, sizler Beşiktaş forması giyiyorsunuz, biraz daha yaratıcı olmanız lazım. İbrahim Toraman’ı örnek almanız lazım. Her şeye rağmen Egemen’in son dakikada ceza sahası içinde topa elle müdahalesi tartışmasız penaltıydı.
Hakem Bünyamin Gezer biraz yürekli olsaydı, Beşiktaş maçı kazanabilirdi. Bu beraberlikten sonra Beşiktaş’ın da Galatasaray gibi şampiyonluk şansı çok azaldı.