Trabzonspor'dan Emre'ye yaylım ateşi

Trabzonspor Kulübü, Fenerbahçeli Emre Belözoğlu'nun bugünkü bir gazetede Başkan Sadri Şener'e yönelik yaptığı açıklamayı, şiddetle kınadı

23 Haziran 2011, Perşembe 12:19
A A

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: "Bir futbolcunun, kendi sınırlarını unutarak, bir başka kulübün başkanıyla polemiğe girme çabası, o oyuncunun hangi terbiyeye sahip olduğunun en açık ifadesidir.

"EMRE'NİN HADDİNE DEĞİLDİR"

Sayın Başkanımız Sadri Şener’i değil eleştirmek, ismini dahi ağzına almak Emre Belözoğlu’nun haddine değildir. Fütursuzca bu saygısızlığı yapan bir futbolcunun, sahada hakemlere ve rakip takım oyuncularına nasıl davrandığını şimdi çok daha iyi yorumlayabiliyoruz. Kendinde bu hakkı gören Emre’nin neden oyundan atılamadığı da ayrı bir soru işaretidir."

"DİSİPLİN KURULU’NA SEVKİNİ TALEP EDİYORUZ"

Açıklamada daha sonra şu görüşlere yer verildi: "Milli formanın arkasına sığınmaya çalışan birinin, aynı forma üzerindeyken defalarca sergilediği saygısızlıklar, Türk futbol camiasının hafızalarından kaybolmamıştır.

Burada şaşırtıcı olan Emre’nin tavırlarından çok, böyle bir oyuncuya Ay-Yıldızlı formanın ve takım kaptanlığının nasıl emanet edildiğidir. İlgisiz bir konuda, sırf polemik yaratmak amacıyla, suçluluk psikolojisiyle söylendiği belli olan bu sözlerin sahibi şunu çok iyi bilmelidir ki; başkanımız Sadri Şener, Belçika-Türkiye milli maçına kimsenin davetlisi olarak değil, kendi imkanlarıyla gitmiş ve dönmüştür.

Bunu sorgulamak, değil Emre Belözoğlu’na, hiç kimseye düşmez. Trabzonspor Kulübü olarak bir kez daha Emre’yi uyarıyor, camiamıza yönelik söylem ve eylemlerine son vermesini bekliyoruz.

Ayrıca bu oyuncunun formasını giydiği kulübün yetkililerinin yapılan saygısızlığa karşı ne tür bir tavır sergileyeceklerini de merakla bekliyoruz. Türk futbolunda gerginliğin azalmasına ihtiyaç duyulan bir dönemde, söylemleriyle bu süreci körüklemeye devam eden Emre’nin acilen Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu’na sevkini ve hak ettiği cezayla cezalandırılmasını talep ediyoruz."

Yunus Emre SEL/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;