Trabzon'un borcu 80 milyon TL

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, kulübün borcunun 70- 80 milyon TL arasında olduğunu söyledi

Trabzon'un borcu 80 milyon TL

Sadri Şener, Galatasaray'la oynanacak olan kritik maç öncesi kulüp dergisine, kulübün mali durumuyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nin yanında bulunan marinayı da devraldıklarını söyleyen Şener, "Bu marinanın 175 yat bağlama kapasitesi ve 55 bin metrekarelik çekek yeri var. Buradan para kazanmak için öncelikle bir yelken kulübü oluşturmak istiyoruz.

Bu işleri iyi bilen birkaç firmayla görüşmelerimiz devam ediyor. Bağlama ve çekmeden yılda en az 2 milyon dolar gelir elde etme imkanına sahibiz" şeklinde konuştu.

"110 MİLYON TL YILLIK CİROMUZ VAR"
Şener, kulübün yıllık 110 milyon TL civarında bir cirosu bulunduğunu da vurgulayarak, "Trabzon ekonomisinde ilk 10 içindeyiz. Futbolcu ve hocalar dışında 180 çalışanımız var. Trabzonspor'un Trabzon ilindeki gelirleriyle İstanbul takımlarıyla mücadele etmek çok zor.

Marka değerimiz artıkça sponsor gelirlerimiz de yükseliyor. Camiamızdan tek beklentimiz, kulübün geleceği adına atmaya çalıştığımız adımlara destek olmaları ve takımımızı her sonuçta desteklemeleri" ifadelerini kullandı.

YUNUS EMRE SEL/DHA