Trapattoni dünyaları istedi

Deneyimli İtalyan teknik direktör Giovanni Trapattoni, Türk Milli Takımı'nın başına geçmek için çok ağır şartlar öne sürdü

25 Ocak 2010, Pazartesi 11:27
A A

Milli Takım’ın başına gelmesi konusunda teklif götürülen ve önce teklifi yalanlayan Trapattoni’nin, yakın dostu olan ve iş ilişkisinde bulunduğu İsviçreli menajerlik firmasına şartların hazırlanması ve Türkiye Futbol Federasyonu’na sunulması ile görüşülmesi konusunda yetki verdiği öğrenildi.

İsviçreli menajerlik firması da Türkiye Futbol Federasyonu ile randevu almak ve şartları iletmek üzere İsviçre’de yaşayan bir bayan Türk avukata yetki vermeye hazırlanıyor. İsviçreli menajerlik firması Trapattoni’nin şartlarını içeren maddeleri şu anda Türkiye’de bulunan bayan avukata iletti.

Trapattoni, Türk Milli takımının başına geçmesi durumunda yıllık 3.2 milyon Euro kendisine, 800 bin Euro da 3 yabancı yardımcısına istedi.

Tecrübeli hoca ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu’ndan, milli takımın başında olduğu sürece 5 yıldızlı bir otelde konaklama, limuzin araba, deplasmanlara gidişlerde özel uçak, limitsiz kredi kartı harcaması, istediği an İtalya’ya gitmek için 1. sınıf uçak bileti ve İsviçreli menajerlik firmasına ödenecek olan yüzde 10 komisyon şartı koştu.

Uğur TENEKECİOĞLU/ANKARA (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;