Travestilerin Öykü korkusu

Bursa'da 9 travesti, hapisten çıkan Öykü Evren Özen'den ölüm tehdidi aldıkları iddiasıyla şikayetçi oldu

Travestilerin Öykü korkusu

Bursa'da 9 travesti, çete suçlamasıyla tutuklu bulunduğu cezaevinden 4 gün önce tahliye edilen Öykü Evren Özen, eşi Mehmet Özen ve 2 arkadaşının kendilerini ölümle tehdit ettiği iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundular.  Suç duyurusunda bulunan travestiler, Öykü Evren Özen'in tahliye olduktan sonra tutuklanmasına kendilerinin neden olduğunu düşünerek, tehdit ettiğini bildirerek, "Bizi domuz bağı ile öldüreceğini söylüyor. O çıktıktan sonra uykularımız kaçtı" dedi.

ÖYKÜ'NÜN PEMBE NÜFUS KAĞIDI VAR
Bursa'da fuhuş çetesi kurdukları iddiasıyla ahlak polisinin "Sonbahar" adını verdiği operasyonda yakalanan ve aralarında Gökkuşağı Geyleri ve Travestileri Koruma Derneği Başkanı Öykü Evren Özen ile eşi Mehmet Özen'in de bulunduğu 15 sanık İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanıyor. Türkiye'nin ilk travesti çetesini oluşturdukları ileri sürülen ve toplam 200 yıla kadar hapis cezası istenen Öykü Evren Özen, geçtiğimiz cuma günü çıktığı son duruşmasında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

'ÖLÜM FERMANINIZ KESİLMİŞTİR'

Mahkeme kararıyla pembe nüfus kağıdına kavuşan Öykü Evren Özen'in cezaevinden çıktıktan sonra kendilerini tehdit ettiğini öne süren travesti Günel Kurt, "Öykü 27 ay cezaevinde kaldıktan sonra 20 Kasım tarihinde tahliye edildi. Bizleri ölümle tehdit edip 'sizin ölüm fermanınız kesilmiştir' diyor. Bizler korku içinde yaşıyoruz. Kendisi rüyalarımıza giriyor" dedi.

Bursa Adliyesi'ne yanında şikayetçi 8 arkadaşıyla birlikte gelen Günel Kurt, "Öykü, yanında bulunan 3-5 kişi devamlı olarak evimizin önünde gezerek bizlere korku salmaktadır. Artık mal ve can güvenliğimiz yok. Bizlere en ufak bir şey olursa Öykü Özen Evren eşi Mehmet Özen, Ramazan Kaya ve Volkan Kantur Vardar'dan şikayetçiyiz. Öykü tehlikeli ve psikopat biridir. Her an her şey yapabilir" iddiasında bulundu. 

Adliyede Cumhuriyet Savcılığı'na verdikleri dilekçenin ardından ifade veren travestiler, dilekçe ve ifadelerini Çarşı Polis Merkezi'ne götürdüler.

İMAM HATİPLİYDİ AMA...

Cezaevinde 27 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye olan Öykü Evren Özen, Bursa'nın Orhangazi İlçesi'nde İmam Hatip Lisesi'ne giderken, cinsel tercihi nedeniyle eğitimine ara vermişti. Daha sonra Yalova Lisesi'ni dışarıdan bitiren Öykü Evren Özen, Uludağ Üniversitesi Tekstil Bölümü'nü kazanmıştı. Buradaki eğitimine de cinsel tercihi nedeniyle ara veren ve İzmir'de cinayete karışan Evren, cinsiyetini değiştirip pembe nüfus kağıdı almak için yeşil kart ile ameliyat olmak istemişti. 

TRAVESTİLERİ FUHUŞA SÜRÜKLEDİ İDDİASI

Bu talebi kabul edilmeyen Öykü Evren Özen annesinden aldığı 10 bin TL'ye bankadan çektiği 5 bin TL krediyi de ekleyerek cinsiyet değiştirme ameliyatı olduktan sonra pembe nüfus cüzdanı alarak 9 yıllık sevgilisi Mehmet Özen ile evlendi. Kurduğu çete ile Bursa'daki travestileri zorla fuhuşa yönlendirip bunlardan para aldığı öne sürülen ve tutuklanan Öykü Evren Özen, cezaevinde girdiği ÖSYM sınavında bu kez Bandırma'da Meslek Yüksek Okulu'nu kazanmıştı.

DHA