Travestiyle ilişki görevinden etti

İtalya'nın yanısıra Lazio bölgesinin de başkenti olan Roma, seks skandalıyla sarsıldı

24 Ekim 2009, Cumartesi 20:29
A A

Lazio Bölge Başkanı Piero Marazzo, bir travestiyle ilişkisini belirleyen görüntüler yüzünden şantaja maruz kaldığının ortaya çıkmasının ardından yetkilerinden feragat etme kararı aldı.

Merkez sola mensup Piero Marazzo’nun attığı bu adımın istifayla sonuçlanması güçlü bir olasılık olarak değerlendiriliyor. Çektikleri görüntülerle Marazzo’ya şantaj yaptıkları belirlenen 4 jandarma ise tutuklandı.

Marazzo, bugün konuya ilişkin yaptığı açıklamada, kamuoyuna ve yargıya yansıyan olay nedeniyle yetkilerinden feragat kararı aldığını belirterek, yetkilerini Lazio Bölge Yönetimi Başkanı Yardımcısı Esterino Montino’ya devrettiğini duyurdu.

Marazzo, savcılığa verdiği ifadede, travestiyle ilişkisini gösteren 1.5 dakikalık görüntüyle kendisine şantaj yapmış olan 4 jandarmaya 8 bin Euro ödemiş olduğunu da itiraf etti. Olayın ise, 4 jandarmanın, çektikleri görüntüleri 150 bin Avro karşılığında medyaya satma girişimleri sırasında günyüzüne çıktığı kaydedildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.