Tren 500 metre sürükledi: 2 ölü

Adana'da hemzemin geçitte rayların üzerinden geçmeye çalışan motosikletteki 2 kişi, araçla birlikte kendilerini 500 metre sürükleyen yolcu treninin altında feci şekilde can verdi

Tren 500 metre sürükledi: 2 ölü

Adana'daki bir hemzemin geçitte motosikletle rayların üzerinden geçmeye çalışan 2 kişi, yolcu treninin altında kalarak öldü.

Kaza, saat 20.00 sıralarında, merkez Seyhan ilçesine bağlı Küçükdikili Mahallesi’ndeki hemzemin geçitte meydana geldi. Plakası öğrenilemeyen motosikletle, kent merkezinden Küçükdikili Mahallesi yönüne doğru giden ve yaşlarının 16-17 olduğu tahmin edilen Ekrem Ünal ve Mahmut Çilingir, bariyerlerle kapalı olduğu halde hemzemin geçitten geçmeye çalıştı.

Bu sırada Adana-Mersin seferini yapan, makinistleri ve sefer sayısı açıklanmayan yolcu treni, rayların üzerinde karşıya geçmeye çalışan motosiklete çarptı. Kazada, motosiklet üzerinde bulunan Ekrem Ünal ve Mahmut Çilingir, feci şekilde can verdi. Kaza yapan tren ise yaklaşık 500 metre sonra durabildi.

CESET PARÇALARI GÜÇLÜKLE TOPLANDI

Trenin durduğu yerde, 500 metre sürüklenen motosikletin parçalandığı görülürken, ölen kişilere ait terlik ve tişört parçası da dikkat çekti. Kazada ölen gençlerin yakınları, haber alıp geldikleri kaza yerinde fenalık geçirdi. Kaza yerinde parçalara ayrıldığı öğrenilen ve güçlükle toplanan cesetler, Adana Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Kaza yapan trendeki yolcular da, 30 dakika sonra Adana-Mersin seferini yapan başka bir trenle gönderildi. Kazayı gördüklerini söyleyen ve trenin altındaki motosikleti çıkarmaya çalışan bazı kişiler trenin hızla motosiklete çarptığını anlattı.

DHA