Tribünde Alen'i dövdüler

Beşiktaş ile Denizlispor'un karşı karşıya geldiği maça tribünlerdeki protestolar ve yumruklaşmalar damga vurdu

04 Ekim 2009, Pazar 00:20
A A

Beşiktaş ile Denizlispor'un karşı karşıya geldiği maça tribünlerdeki protestolar ve yumruklaşmalar damga vurdu.

Siyah-beyazlı taraftarların bir kısmı 'Yeter Yıldırım Demirören yeter' tezahüratı yaparken diğer bir kısım bunları engellemeye çalıştı ve 'İki kupayı unutma, vefasızlık yapma' yazan bir pankart açtı. Bu arada taraftarlar arasında yumruklaşmalar yaşanırken, Çarşı grubunun liderlerinden Alen de bu yumruklardan nasibini aldı.   

DEMİRÖREN'E YOĞUN KORUMA
Karşılaşma öncesi protokol tribünü girişinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Normal bir Süper Lig karşılaşması için alınmayan güvenlik önemlerinin bu karşılaşmada alındığı görülürken, başkan Yıldırım Demirören'in bulunduğu protokol tribünü çevresinde de sivil güvenlik güçleri görev yaptı.

Öte yandan başkan Demirören'in stada girişinde protokol tribünü girişinde bekleyen yaklaşık 30 kişi, Demirören'e alkışlarla destek verdi. Ayrıca şeref tribününün hemen karşısında açılan, "Tek bilek, tek yürek, inadına-inadına-inadına" pankartı dikkat çekti.
Bu arada maç öncesi takım kadroları sayılırken Rüştü ve Tabata'nın isimleri okunduğunda stadı dolduran taraftarlarca protesto edildi. Ayrıca Başkan Yıldırım Demirören'in tribündeki yerini almasıyla beraber özellikle kapalı tribünden 'yönetim istifa' ve 'Gaziantep'e başkan olsana' şeklinde tezahüratlar yapıldı.

Son olarak, İnönü Stadı'nda güvenlik güçleri, geçmiş maçlarda içeriye sokulan pankartları bu maç içeri sokulmasını ve tribünlerde asılmasını engelledi.

(Milliyet)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;