Tribünde bıçak çekti, serbest kaldı

Bursaspor-Dardanelspor ile oynadığı hazırlık maçı sırasında, Teksas grubunun oturduğu tribünde ekmek bıçağıyla çevresindekilere saldıran T.Ö. serbest kaldı

16 Kasım 2009, Pazartesi 11:56
A A

Sokakta yaşayan T.Ö.’nün geçen ay kendilerine sıcak bir yer verilmesi için Valilik önünde arkadaşlarıyla protesto eylemi yaptığı belirlendi. Bursaspor’un Dardanelspor’u 1-0 yendiği karşılaşmanın 80'inci dakikasında Teksaslı taraftarların bulunduğu tribünde çıkan kavga korku ve paniğe neden oldu.

Stada, pantolonunun arka bölümüne sakladığı ekmek bıçağı ile girdiği anlaşılan ve kavga sırasında bıçağı çevresine sallayan T.Ö., polise de zor anlar yaşattı. Kaçmak isterken yaralanıp çocuk şubesine getirilen T.Ö., şikayetçisi olmadığı için ‘Maçta olay çıkarmak’ suçundan çıkartıldığı savcılıkça serbest bırakıldı.

Spor İl Güvenlik Kurulu’na sevk edilen T.Ö.’ye maçlara alınmama ve para cezası verilmesi bekleniyor.

Sokakta yaşayan ve adam yaralamak dahil bir çok suçtan kaydı bulunan T.Ö.’nün geçen Ekim ayında Bursa Valiliği önüne giderek havaların soğuması nedeniyle kendilerine sıcak bir yer verilmesi için arkadaşlarıyla birlikte eylem yaptığı ve eylemi polisin güçlükle önlediği belirtildi.

Emre KOŞAK/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;