TRT yüzünden fırça yemiş

Başbakan Erdoğan, Sağlık Bakanı'nı “Bana sormadan aşı olacağımı söylemişsin. Ben aşı olmayacağım” diye azarlamıştı. Sağlık Bakanı “TRT'nin yalanı” yüzünden Başbakan'ın hedefi olduğunu açıkladı!

TRT yüzünden fırça yemiş

Sağlık Bakanı Recep Akdağ 2 aydır halkı Domuz Gribi aşısı olmaya teşvik ediyor. Ancak Domuz Gribi aşısının sakıncalı olduğu iddiası var. Sağlık Bakanı Recep Akdağ bu iddialara meydan okuyarak halka güven vermek için 3 Kasım’da kameraların önünde Domuz Gribi aşısı olmuştu. Bakan Recep Akdağ daha sonra partisinin grup toplantısına katılmak için Meclis’e gitmişti.

‘Bana sormadın ki’

Başbakan Tayyip Erdoğan toplantıda “Kimseyi aşıya zorlayamayız. Ben aşı olmayacağım” demişti. Erdoğan salondan birlikte ayrıldığı Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ı “Bana sormadan ‘Başbakan da Domuz Gribi aşısı olacak’ demişsin. Yok böyle bir şey. Düzeltin onu” diyerek azarlamıştı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ dün TRT’nin yalan yayını yüzünden Başbakan’ın hedefi olduğunu öne sürdü.

‘Bir iletişim kazası’

Bakan Akdağ şunları anlattı: “3 Kasım’da aşı olduğumda devletin televizyonu TRT ‘Sağlık Bakanı, Başbakan’ın da aşı olacağını’ söyledi diye alt yazı geçti. Ben böyle konuşmadığım halde TRT bu yazıyı yayınladı. Benim böyle dediğimi Başbakan’a söylemişler, o da karşı çıktı. Bir iletişim kazası oldu geçti.” Ama Bakan Akdağ daha önce basına Başbakan’ın aşı olacağını söylemişti. 

Tarık IŞIK