TSYD ve AIPS'ten sert açıklama

Türkiye Spor Yazarları Derneği abertürk gazetesi muhabiri Erhan Telli'nin, Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı ve korumaları tarafından darp edilmesinin ardından yetkililerin tavrını kınayarak Federasyonu göreve çağırdı

23 Ekim 2009, Cuma 05:00
A A

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Habertürk gazetesi muhabiri Erhan Telli’nin, Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı ve korumaları tarafından darp edilmesinin ardından yetkililerin tavrını kınayarak, Futbol Federasyonu’nu göreve çağırdı. TSYD Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada özetle şu ifadelere yer verildi:

“Olayın üzerinden 9 gün geçmiş olmasına karşın idari yönden Futbol Federasyonu’nun henüz harakete geçmemiş olmasını yadırgıyoruz. Bu tavır, sessiz kalarak olayın geçiştirilmesini amaçlayan bir yaklaşımı işaret ediyorsa, bunu olayın kendisi kadar vahim bulduğumuzu söylemek zorundayız.”

Bu arada Dünya Spor Yazarları Birliği (AIPS) Başkanı Gianni Merlo da Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ve Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı’ya birer resmi mektup göndererek, 13 Ekim tarihinde Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı’nın, Erhan Telli’ye yönelik gerçekleştirdiği saldırıyı protesto etti. Merlo, Futbol Federasyonu’ndan konuyu araştırarak gerekli girişimlerde bulunmasını beklediğini ifade etti. AIPS Başkanı konuyu FIFA’ya da taşıyacağını kaydetti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;