Tugay imzaya geldi

Blackburn Rovers'ın efsaneleri arasına giren ve Galatasaray'da altyapı sorumluluğuna getirilecek olan Tugay Kerimoğlu, İstanbul'a geldi

Tugay imzaya geldi

THY’nin tarifeli uçağıyla Manchester’den, İstanbul Atatürk Havalimanı’na gelişinde çiçeklerle karşılanan Tugay Kerimoğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"ZATEN GALATASARAY'DAN UZAK DEĞİLDİM"

Kerimoğlu, "Galatasaray’a yıllar sonra geri dönmeniz nasıl bir duygu?" sorusu üzerine, "Fazla uzak değildim zaten, herkesle irtibatım devam ediyordu. 10 yıllık bir periyodu geride bıraktım.

Tabii ki buradaki düşüncem, kazandığım tecrübeyi altyapıdaki oyuncularla paylaşmak. Öncelikle yönetimle oturup konuşacağım. Durum değerlendirmesi yapıldıktan sonra, kısmet olursa bir ay sonra başlayacağım" dedi.

"TERİM'İN İMZA TÖRENİNE GELMEZİ GURUR VERİCİ"

Kerimoğlu, "İmza töreninde Fatih Terim de olacak, bu konudaki duygularını alabilir miyiz?" sorusuna "Senelerce hocamla beraber çalıştım. Hocam altyapıya çok büyük önem verdi.

Tabii ki onun katkıları hiçbir zaman göz ardı edilemez. Tabii ki imza töreninde hocamın olması benim için gurur verici. Senelerce çok şeyi paylaştık. Yarın da aynı duyguları paylaşacağız" yanıtını verdi.

"ALTYAPILARDAN SORUMLUYUM"

"Galatasaray yönetimi, Rijkaard’dan sonra takımın başına sizi düşünüyor, Adnan Polat, ’Galatasaray’da Barcelona modeli var’ dedi. Birkaç yıl sonra A takımın antrenörlüğü için ne düşünüyorsun?" sorusu üzerine de Tugay Kerimoğlu, "Ben şu an altyapılardan sorumluyum.

Benim şu an öyle bir hedefim yok. Tabii ki antrenörlük tecrübesini elde etmek isterim. Blackburn Rovers’ta da çalışmalarım vardı. Şu anda hocanın arkasından gelip insanları ezmek değil, A takıma ne kadar faydalı olurum, ne kadar oyuncu verebilirim, en büyük hedefim bu" diye konuştu.

Tugay, Rijkaard ile görüşme imkanı bulup bulamadığının sorulması üzerine de "Hayır, yarına bırakacağım" karşılığını verdi.

2