Tuğçe Kazaz: 'Ey yanlı medya...'

Manken Tuğçe Kazaz, "Marjinallik ve sıra dışılık adına hareket edilmeye başlandığı bir dönemde Başbakan Yardımcısı Sayın Bülent Arınç beyin çıkıp bu kadar kutsiyeti olan bir konuya değinmiş olması çok önemli idi. Çünkü marjinallik adına yaptığım birçok şeyden pişman olduğum ve tamamen kadının yaradılışına ters olduğunu anlamış biri olarak bu açıklama benim için çok değerliydi" dedi

10 Ağustos 2014, Pazar 17:58
A A

Bülent Arınç’ın ‘kahkaha’ açıklamasının ardından başlayan tartışmada gündeme gelen manken Tuğçe Kazaz, kendisini eleştirenleri eleştirdi, medyayı ise söylediklerini kesip biçmekle suçladı. Medyaya “Ey yanlı medya...” diye seslenen Kazaz, yazılı açıklamasında, yumuşak, anlayışlı ve dürüst bir açıklama yapmasının saldırılmaya müsait olduğunu düşündürdüğünü belirterek, "Ancak ben yine edebimi bozmadan sizlere birkaç şey söylemek istiyorum. Açıkladıklarıma hakim olmadıklarımı ve birileri tarafından konuşturulduğumu iddia edenlere, ya da işsiz güçsüz olduğumu ve para adına değerlerimi sattığımı söyleyenlere. Hadsizce, dinsiz olduğumu iddia edenlere, edep ve adap noktasındaki bir konuyu kullanarak gündeme gelmeye çalıştığımı düşünenlere" ifadelerine yer verdi.

‘KADININ YARADILIŞINA TERS...’

Bugüne kadar hiç işsiz güçsüz kalmadığını ve para kazanmak adına kimsenin yanında durmadığını kaydeden Kazaz, "Ya da reklamımı yapmak ve bu vesileyle iş teklifleri yaratmak gibi bir basın stratejim de olmadı. Yine herkes bilir ki uzun zamandır da basından uzak olmayı tercih ettim. Buna rağmen hiç işsiz kalmadım. Maalesef bu kadar ucuz bir hareketi ben düşünmezken benim yerime düşünen zihinler olmuş. Bu toplum adına acı verici. Şunu da söyleyim. O açıklamadan sonra iş tekliflerinde tahmin ettiğiniz gibi bir artış, kabul ettiğim bir iş de olmadı" değerlendirmesini yaptı. Her zaman inandığı ve doğru bulduğu her şeyin arkasında durduğunu belirten Kazaz, şunları kaydetti:

"Pişmanlık duyduğumda nasıl ki çıkıp pişmanlığımı açıkladıysam ve buradan çıkarttığım dersleri çıkıp herkesle belki bir katkım olur düşüncesi ile paylaştıysam, yine aynı şekilde bir başbakan yardımcısı açıklamasında tam da yıllardır yanlışlığını gördüğüm, üstelik hemcinslerimle ortak bir konudan bahsetmişken, doğru bulduğum düşünceleri paylaştım. Ya da sizler gibi sadece hükümetin ya da insanların eksiklerini görüp, farklı senaryolarla büyütüp saldırmak yerine, yaptıkları birçok doğruyu da görmenin adaletli olacağını vurguladım. Çünkü inanıyorum ki biz böyle yapabildiğimiz sürece ülkemizin büyümesine katkı sağlayabiliriz. Aksi takdirde her ne kadar kendimizce niyetlerimiz iyi de olsa ülkemize zarar vermekten öteye geçemeyiz. Ve unutmayalım ki üzerinde yaşadığımız her karış toprak kanla sulanarak, ecdadımız tarafından bize miras olarak bırakılmıştır. Bize düşen buna sahip çıkmak ve gelecek nesillere bunu aktarabilmektir. Onların uğruna savaştığı sadece toprak değildi. Aynı zamanda bu ülkenin birliği ve beraberliği, kardeşlik unsurları, dini inançları, kültürel mirası ve en önemlisi edebini, hayasını ve namusunu korumak içindi. Tam da bu noktada marjinallik ve sıradışılık adına hareket edilmeye başlandığı bir dönemde Başbakan Yardımcısı Sayın Bülent Arınç beyin çıkıp bu kadar kutsiyeti olan bir konuya değinmiş olması çok önemli idi. Çünkü marjinallik adına yaptığım birçok şeyden pişman olduğum ve tamamen kadının yaradılışına ters olduğunu anlamış biri olarak bu açıklama benim için çok değerliydi."

PENSİLVANYA AÇIKLAMASI

"Peki yine hangi kaliteli insan kalkıp da saygısızca dinsiz olduğumu iddia eder? Hangi görgü ve hangi cahil cesareti ile? 'Ekmeleddin İhsanoğlu'na oy vermem' dedim diye mi bu tepki" ifadelerini kullanan Kazaz, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak istediği insana oy verme ya da vermeme, bunu çıkıp özgürce sebepleriyle açıklama hakkına sahip olduğunu vurguladı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kendisi için satılamayacak, kullanılmayacak, bölünemeyecek, birilerinin hizmetine girmeyecek kadar değerli olduğunu anlatan Kazaz, "İlla konuştuğum bir taraf mı olmalı? Yine ve yeniden söylemem gerekiyor ki tam da ortadayım. Üstelik kendi kararımla. Fakat Bugün Pensilvanya'da yaşayan Fettullah Gülen'in, Ekmeleddin İhsanoğlu için oy istemesi sizce normal mi Allah aşkına? Arkasında Amerika varken üstelik. Ben Amerika ya da Fettullah Gülen'e neden güveneyim? Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti satılamayacak, kullanılmayacak, bölünemeyecek, birilerinin hizmetine girmeyecek kadar değerlidir benim için" ifadelerini kullandı.

‘EY YANLI MEDYA....’

Tuğçe Kazaz, açıklamasında şöyle dedii:
"Şuursuzca eleştirerek, kalkıpta benim bu milleti sattığımı iddia eden zihniyet, televizyon programında yaptığım konuşmanın sonlarındaki ülkemin geleceğine dair umudumla ilgili konuşmamı dinlerse bence iyi olur. Şundan da bahsetmeden geçemeyeceğim. Ey yanlı medya, işine gelmeyen konuşmaları keserek ya da istediklerini alıp, istediğin gibi gerçeğinden uzaklaştırıp yayınlamaya ve bu milleti kışkırtmaya ne hakkın var? Bunu yapmak önce insan olmaya sonra da vatan millet sevgisine yakışır mı? Kışkırttığın ve üzerine saldırtmaya çalıştığın insanlar uyanmalısın ki bir TC vatandaşıdır. Ama sen bu ülkenin değil de farklı ülkelerin hizmetinde olan bir basınsan onu bilemem. Sırf hükümetteki birinin basın açıklamasında savunduğu değerlere destek verdim diye benim haberimi dahi, içine yorumunu da katarak, edep ve adap çerçevesinde yapmanız gerekirken, sizin gazetecilik asaletinize yakıştıramayacağım kadar, hadsizce dinde karar kılamadığıma kadar başlık atacak, nezaketten ve zarafetten uzak bir saldırıda olanlarınız mevcut ne yazıkki. Bunu sadece karşıt olduğunuz bir adaya, cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde bir oy kampanyası için kullanacak kadar basit mi bu basın özgürlüğü dediğiniz kavram? Kişisel olarak tanımadan, oturup kocası ile nasıl havyar ve şampanya içip seviştiğini, görgüsüzce anlatan bir köşe yazarı daha anlaması gerekenler yerine, kendi hayal dünyasında oluşturmuş olduğu ütopyanın etrafında, kişisel hak ve özgürlüklerime saldıracak kadar zavallı olan bir kadın bence bize kadınlıktan hiç bahsetmesin."

İnsanın önce dönüp kendisine bakması gerektiğini anlatan Kazaz, "Nerde olduğuna,kim olduğuna zihnine doğru ya da yanlış düşüncelerine bakmalıdır. Ve önce en yakındakilerini sonra diğer insanları anlamaya çalışmalıdır. İnsanları suçlarken, hakaret ederken ya da olmadıkları şekilde itham ederken dönüp kendilerine bir bakmalıdırlar. Bu böyleyse zaten ortada sen ve ben yerine biz oluruz ki, biz olmak sen ben olmaktan daha değerlidir" ifadelerini kullandı.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;