Tuğçe'nin katili sevgilisi

Adana'da Seyhan Barajı kenarında boğazı kesilmiş halde bulunan Tuğçe Anlaş'ı, 17 yaşındaki sevgilisinin öldürdüğü ortaya çıktı

01 Aralık 2009, Salı 13:11
A A

Yakalanan ve sorgusunda suçunu itiraf ettiği belirtilen ‘uyuşturucu kullanmak’tan sabıkalı 17 yaşındaki M.E, “Tuğçe'yi çok seviyordum. Cezaevine girince başkasıyla dolaşmaya başlamış. Sahilde konuşurken bana ağır hakaretler etmeye başladı. Nasıl bıçakladığımı hatırlamıyorum. Kendime geldiğimde Tuğçe ölmüştü” dedi.

Anlaş’ın yakınları, “ Münevver Kurubulut’a acırken başımıza geldi” dedi.

28 yerinden bıçaklanıp, boğazı kesilerek öldürülen Tuğçe Anlaş'ın yakınlarının ifadesini alan polis, genç kızın işyerinden çıkmadan önce, lise öğrencisi kız kardeşi 17 yaşındaki Gizem Anlaş'a cep telefonundan gönderdiği mesajda, ‘Gizem kavga ettik. Allahını s....... ararsa kaldırmayın.

Gaziapaşa'ya gideceğim biraz. Yarım saate evdeyim. Şimdi Gazipaşa Kemalleyim kahve içeceğiz. by’ yazdığı ortaya çıktı.

M.E'NİN İFADESİ

Yaşı küçük olduğu için ifadesi alınmadan Çocuk Şube Müdürlüğü'ne teslim edilen şüpheli M.E.'nin, “Ben Tuğçe'yi çok seviyordum. Uyuşturucudan cezaevine girince başkası ile dolaşmaya başlamış. Olay günü Atilla Pekgözlü isimli arkadaşımla saat 17.00 gibi Tuğçe'yi işyerinden aldık.

Otomobille dolaşıyorduk. Sahile gelince biz otomobilden indik ve suyun yanına doğru yürüdük. Burada öpüşmeye başladık. Daha sonra yaptığımız konuşmada bana çok ağır hakaretler etmeye başladı. Nasıl bıçakladığımı hatırlamıyorum. Kendime geldiğimde Tuğçe ölmüştü.

Hemen arkadaşım Atilla'nın yanına gidip oradan uzaklaştım” dediği belirtildi. Polis, şüphelinin verdiği bilgi üzerine cinayete karıştığı iddia edilen 37 yaşındaki Atilla Pekgözlü'yü de gözaltına aldı.

Murat KİBRİTOĞLU/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;