Tully için acil servis seferber oldu

Avustralya'nın Victoria eyaletinde başına çivi saplanan bir ördek, veterinerler tarafından gerçekleştirilen bir operasyonla hayata döndürüldü

03 Ekim 2009, Cumartesi 13:02
A A

Daily Mail’in haberine göre, Victoria eyaletine bağlı Devon Meadows kasabasında, Tully adı verilen bir ördeğin başına kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından çivi saplandı.

Bir çivi makinesinden atıldığı sanılan çiviyi ördeğin başına saplanmış hâlde gören hayvanseverler, hayvanı tedavi etmek için yakalamak istedi; ancak korkan hayvan tam üç gün boyunca hayvanseverleri peşinden koşturdu.

KAFASINDA ÇİVİYLE ÜÇ GÜN

Tully adı verilen ördek aradan geçen üç güne rağmen kafatasındaki çiviyle yaşamayı başardı. Tam üç gün sonra yakalanabilen hayvan, veterinerler tarafından derhal anesteziyle uyutularak operasyona alındı.

15 dakikalık operasyon sonucu ördeğin başındaki çivi çıkarıldı. Veterinerler, çivinin ördek Tully’nin hayatî organlarına zarar vermediği söylerken operasyondan sonra 10 gün boyunca gözetim altında tutulup antibiyotik tedavi uygulanan ördek Tully yeniden sulara döndü.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;