Tunay lokanta açmayı düşünmüş

Bundesliga'da Hamburg forması giyen ve Nisan ayında geçirdiği sakatlık nedeniyle sahalardan bir süre uzak kalan Tunay Torun, sakatlığını atlattığı için çok mutlu olduğunu söyledi

Salı, 30 Kasım 2010 - 12:33

Tunay lokanta açmayı düşünmüş

Tunay Torun, "Hamburger Morgenpost" gazetesine verdiği röportajında, 6 ay süren bir aradan sonra tekrar sadece futbola konsantre olmak istediğini belirterek, "Oynayamadığım sürede elbette çabuk iyileşebileceğimi düşündüm. Lokanta açmayı bile düşündüm. Ama şu anda tekrar sağlığıma kavuşmuş olduğum ve futbol oynayabileceğim için çok mutluyum" dedi.

Almanya’da sağlık konusunun bir lüks olduğunu da savunan Tunay, "Bir başka ülkede 5 yaşında bir çocuğun aynı durum ile karşılaşması sonucunda yaşadığı olumsuz durumu bir düşünün. Bu nedenle ülkemizde bu gibi durumlar karşısında şanslı olduğumuzu belirtmek isterim" diye konuştu.

Hamburg’un Wandsbek ilçesinde hala ailesi ile birlikte yaşadığını ve babasından çok destek aldığını ifade eden genç futbolcu, "Ailem için elbette dilini hiç bilmedikleri bir ülkeye gelmek kolay bir süreç değildi. Her antrenmana babam benimle birlikte gelir ve bana destek verir. Bu konuda kendisine müteşekkirim" dedi.

"ARKADAŞLARIM CEZAEVİNE GİRDİ"

Hamburg’un St. Pauli ilçesinde büyüdüğünü ve futbola St. Pauli’de başladığını kaydeden Tunay, "Bu bölge elbette sorunlu bir semt. Ancak bu konuda babam beni çok iyi eğitti.

Farklı şeylere yönelmemek için bana çok dikkat etti. Birlikte büyüdüğümüz arkadaşlarımın bir kısmı kötü şeyler yaptı, cezaevine girdi. Benim kafamda futbol, okul ve sadece antrenmanlar var" diye konuştu.

FAVORİSİ BAKLAVA

Hamburg’u çok sevdiğini de belirten Tunay, Hamburg’da doğmaktan ve burada yetişmiş olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi. Yemek yemeyi, özellikle de baklavayı çok sevdiğini ifade eden Tunay, ancak hasta olduğu dönemde baklava ve şekerli yiyeceklerden kaçındığını sözlerine ekledi.