Tunay ve Tolgay'ın aklı Milli Takım'da

Bundesliga takımlarından Hamburg'da oynayan Tunay Torun (20) ve Tolgay Arslan'ın (19) hedefi Türkiye (A) Milli Takımında forma giymek

Tunay ve Tolgay'ın aklı Milli Takım'da

Antalya Belek’te 8 gün süren hazırlık kampının ardından Almanya’ya dönen Hamburg’un genç futbolcuları, Türkiye (A) Milli Futbol Takımı’nda oynamak istediklerini söyledi.

"ARTIK HAZIRIM"

Tolgay, Ümit Milli Futbol Takımı’ndan teklif aldığını belirterek, "Aslında Ümit Milli Takımı için geçen yılın Ekim ayında teklif gelmişti. O zaman hazır değildim. Ancak şu an hazırım. Ümit Milli Takımı’nda oynayacağım için mutluyum. En büyük hedefim (A) Milli Takımı’nda oynamak ve Hamburg’da da sürekli (A) takımında forma giymek" dedi.

Çorumlu bir işçi ailesinin çocuğu olarak Almanya’nın Paderborn kentinde dünyaya gelen Tolgay, Türkiye’de Fenerbahçe’de forma giyen milli futbolculardan Emre Belözoğlu’nu kendisine örnek aldığını kaydetti.

TUNAY ŞAMPİYONLAR LİGİ’Nİ İSTİYOR

Samsunlu bir işçi ailesinin çocuğu olan Tunay da Ümit Milli Takımı’nda forma giydiğini, ortaya koyacağı performansla (A) Milli Takım’a kadar yükselmeyi amaçladığını söyledi.

Hamburg’da da başarılı olmak için elinden geleni yaptığını belirten Tunay, "Burada iyi bir performans göstererek takımımla Şampiyonlar Ligi’ne katılmak istiyorum" dedi.

Türkiye’de çok iyi futbolcular bulunduğunu kaydeden Tunay, "Ancak Almanya’da da Altıntop kardeşler ve Mesut Özil gibi başarılı futbolcularımız var. Almanya’da çok iyi futbol sergiliyorlar" diye konuştu.