Tunceli’de iki leylek yavrusu koruma altına alındı  

Tunceli’de Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşlar tarafından bulunan iki leylek yavrusunu koruma altına aldı 

10 Temmuz 2017, Pazartesi 18:20
A A
Doğa Koruma ve Milli Parklar Tunceli Şube Müdürü Ali Haydar Gürsönmez,  gazetecilere yaptığı açıklamada, 2 hafta önce merkeze bağlı Aktuluk Mahallesi Meytan Mezrası’nda bulunan iki yavru leyleğin koruma altına alındığını belirtti.  
 

 DOĞAYA BIRAKILACAK


Gürsönmez, iki haftadır uzman personel tarafından yavru leyleklerin  bakımının yapıldığını vurgulayarak, "Yavruların yaklaşık 3, 3.5 aylık olduğunu değerlendiriyoruz. Uçma vaziyetine geldiğinde yine uzman personelimiz tarafından yavruları aldığımız yerde doğaya bırakacağız." dedi.          


'VATANDAŞLAR ZARAR VERMİYOR'


Tunceli’de leylek popülasyonunun iyi durumda olduğuna işaret eden Gürsönmez, "İlimizde leylekler gerçekten de köy ve mahalle sakinleriyle çok iyi  ilişki halinde olduğu görülüyor. Ayrıca vatandaşlarda leyleklere herhangi bir  zarar vermiyor. Leyleklere sevgiyle, güzellikle baktığını hissediyoruz,  görüyoruz. Dönem dönem bu tür vakalarla karşılaşıyoruz, yardımcı da oluyorlar.  İlimizde vatandaştan kaynaklı leyleklere zarar verme olayı yok." ifadesini  kullandı. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;