Tunceli'de sıcak gece

Tunceli'de Jandarma Karakolu'na saldıran PKK'lı teröristler; karşı ateş ve Kobra helikopteri müdahalesi üzerine kaçtılar

Tunceli'de sıcak gece

Tunceli'nin Pülümür ilçesi Hasangazi Jandarma Karakolu'na dün gece kalabalık bir PKK'lı terörist grubu saldırdı. Karakoldaki askerlerin anında karşılık vermesi ve bölgeye giden Kobra tipi helikopterlerin müdahalesiyle teröristler kaçtı.

Saldırıda ölen ve yaralanan olmadığı öğrenildi. Pülümür'ün Hasangazi Jandarma Karakolu'na dün saat 22.00 sıralarında kalabalık bir terörist grubu tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.

Karakolda görevli askerler saldırıya anında karşılık verdi. Çatışmanın haber verilmesi üzerine Jandarma Bölge Komutanlığı'ndan havalanan Süper Kobra tipi helikopterler teröristlere bulunduğu alanlara bomba yağdırdı.

Kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için bölgeye Sikorsky helikopterlerle özel eğitimli komandolar indildildi. Bölgede operasyonlar sürüyor. Hasangazi Jandarma Karakolu'na saldıran teröristlerin, geçen Cuma gecesi 4 askerin şehit olduğu, 7 askerin de yaralandığı Nazımiye İlçesi Sarıyayla Jandarma Karakolu'na saldıran grup olduğu değerlendiriliyor

DHA