Tur otobüsü tepeden inerken yuvarlandı!

Peru'nun başkenti Lima'yı bir tepeden izleyen turistleri taşıyan iki katlı otobüs, aşırı hız nedeniyle takla attı. AP'nin geçtiği fotoğraflarda, cesetlerin etrafa saçıldığı görülüyor. En az 9 can kaybı var, yaralı 25 kişi arasında Kanada ve Şili vatandaşları de yer alıyor

10 Temmuz 2017, Pazartesi 09:18
A A
Güney Amerika ülkesi Peru'da turistleri taşıyan iki katlı bir tur otobüsü, başkent Lima'yı gören bir tepeden inerken kontrolden çıktı. Yuvarlanan otobüste en az dokuz yolcunun yaşamını yitirdiği bildiriliyor.Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı, 25 yaralı arasında Kanada'lı ve Şili'lilerin de yer aldığını aktardı.
 

CESETLER ETRAFA SAÇILDI
Peru Sağlık Bakanlığı, Pazar gecesi meydana gelen kazanın Lima'daki başkanlık sarayına iki kilometre uzaklıkta gerçekleştiğini açıkladı. Milliyet'in aktardığı resmi açıklamaya göre, otobüs San Cristobal tepesinden panaromik şehir manzarası izleyen turistleri taşıyordu.

AP ve Reuters'ın geçtiği fotoğraflarda, otobüsün takla attığı ve cesetlerin etrafa saçıldığı görülüyor.İlk belirlemelere göre, tur otobüsü aşırı hız nedeniyle yoldan çıkıp devrildi.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;