Türbanla, cübbesini giydi

Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer'in 24 yaşındaki kızı Sena Özer, baroda düzenlenen törende, türbanıyla yemin ederek avukatlık cüppesini giydi

13 Kasım 2013, Çarşamba 19:40
A A

 İlk kez Denizli Barosu’nda türbanlı bir avukat, törenle cüppesini giyerken, Avukat Sena Özer, mutlu olduğunu söyledi. Denizli Barosu’nda düzenlenen törene Sena Özer’in babası Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer’in yanı sıra Ak partili Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Özer ailesi yakınları ve avukatlar katıldı.

Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitiren Sena Özer, Avukat Halil Sarı’nın yanında bir yıllık stajının tamamladı. Türbanıyla yemin eden Özer, daha sonra cüppesini giydi. Ardından türbanlı fotoğrafının yer aldığı avukatlık ruhsatnamesini Baro Başkanı Müjdat İlhan’ın elinden aldı. Baroda ilk kez türbanlı avukat olarak cübbe giyen kişi olduğunu belirten Sena Özer, "Demokratikleşme adına güzel bir adım. Artık böyle giyinebilmek mutluluk veriyor. Başımızın örtülü olduğu fotoğralarda artık kabul ediliyor" dedi.

Duygulu anlar yaşayan baba Necdet Özer de, "Türkiye bir çok anlamda normalleşiyor. Sen, ben düşüncesiyle ayrımcılığa itilmiş toplumuz. İnsanların birlikte ve beraber yaşaması gerekiyor. Kılık ve kıyafeti yargılanmak yerine buna alışmalıyız" dedi. Baro Başkanı Avukat Müjdat İlhan ise, Başbakan’ın kızlı erkekli aynı evlerde kalması olayını değerlendirdi. İlhan, olayın Denizli olarak anılması nedeniyle öğrencilerin ve ailelerinin üzüldüğünü belirterek, "Bu olay başta Denizlilileri, öğrencileri, ailelerini, hukukçuları, siyasetçileri ve apart sahiplerini rahatsız etmiştir. Milletvekillerimiz, yaptıkları açıklamalarda Başbakan’ın söylediğinin başka taraflara çekildiğini ve kimsenin özel hayatına müdahale edilemeyeceğini açıkladılar.

Onlara teşekkür ediyoruz. Denizli adına bu algının değişmesini diliyoruz. Hukuk temel alınarak, hukuka aykırı işlem yapılmayacağına inanıyoruz. Cüppe giyen arkadaşımızın da hukukun evrensel kurallarına adadığını biliyoruz ve bu konunun onun da takipçisi olacağına inanıyoruz" dedi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;