Turizmde rezalet

Güzel bir tatil hayaliyle turizm şirketine parayı yatırdınız. Hazırlanıp çoluk çocuk yola çıktınız. Ama acı sürprizler sizi bekliyor. Tatiliniz zehir oluyor. İşte örnekleri

Pazar, 08 Ağustos 2010 - 05:00

Turizmde rezalet

1- Otele haciz geldi, tatilciler sokakta kaldı

Fethiye Ölüdeniz’deki Likya Melodi Resort Otel’e önceki akşam 140 bin TL borç yüzünden haciz geldi. Haciz nedeniyle oteldeki eşyalara el konuldu. Oteldeki 50’ye yakın yerli ve yabancı tatilci sokakta kaldı. Nesrin Deniz adlı tatilci “2 kişi bir hafta için 875 TL ödeyip tatile geldik, perişan olduk” dedi.

6 saat sokakta bekleyen tatilciler isyan etti: “Para almayı biliyorlar ama turizmi bilmiyorlar. Burada bir haftada ikinci haciz olayına tanık olduk. İlkinde mutfak malzemeleri bile götürüldü. Plastik çatal kaşıkla yemek yedik. Dava açacağız.” Tatilciler gece başka otele götürüldü. (Sezer ŞAHİNDAŞ/DHA)

2- Elektriği, suyu kesilen otelde perişan oldular

Bodrum Gümbet’te 4 yıldızlı bir otelin elektriği ve suyu 4 bin 500 liralık borç ödenmediği için kesildi. Ruhsatı ve vergi levhası olmayan otel kapatıldı. Oteldeki 20’si yabancı 100 turist perişan oldu. Tur firması yabancıları başka otele yerleştirdi. Geceyi sokakta geçiren yerli turistler dava açacak. İstanbullu İbrahim Duran isyan etti: “3 gece için 225 TL ödedim. Ama ayağımı denize sokamadan sokakta kaldım. Burayı internette lüks otel olarak tanıtıyorlar. Ancak gelince elektriği, suyu olmadığını, havuzun pislik içinde olduğunu gördüm.” (Ahmet YEŞİLAĞAÇ/DHA)

3- Tur otobüsü devrildi: 20 yaralı

Ankara’dan yola çıkan ‘Ves Turizm’e ait tur otobüsünde 54 yolcu vardı. Otobüs 6’sı Iraklı olan yolculara Safranbolu, Bartın ve Amasra gezisi yaptırıp başkente dönecekti. Otobüs şoförü Uğur Gümüşsol, Amasra’da yolun daraldığı virajda karşıdan gelen araca çarpmamak için direksiyon kırdı. Bunun üzerine tur otobüsü yoldan çıkıp devrildi. Kazada 5’i çocuk, 1’i bebek 20 kişi yaralandı. 6 yaralının durumu ağır. (Halil TEKİN/DHA)