Türk işi 'Romantik Komedi'

Bu hafta biri yerli, üç yeni film sinema sevenlerle buluşacak

05 Şubat 2010, Cuma 08:26
A A

Ketche’nin yönettiği ve Cemal Hünal, Engin Altan Düzyatan, Gürgen Öz ile Sedef Avcı’nın oynadığı "Romantik Komedi", metropollerde yaşayan kadın ve erkek ilişkilerini anlatan eğlenceli ve samimi bir dile sahip.

Arkadaşlığın ve aşkın hayattaki yerini vurgulayan, hayata ve aşka dair umut dağıtan filmin konusu şöyle: "Esra, Didem ve Zeynep, üç yakın arkadaştır. Zeynep’in düğünü sürprizlere neden olacaktır. İstemediği bir işte yıllardır çalışan Esra istifa eder, kötü giden ilişkisini sona erdirir.

Reklam ajansında çalışmaya başlayan Esra, ajansın kreatif direktörü Mert ile yakınlaşırken, Didem de Mert’in arkadaşı aktör Cem Sezgin’den etkilenir. Üç arkadaşın kararları hayatlarını değiştirecektir."

"ELİ"NİN KURALLARI

Albert Hughes ile Allen Hughes’in yönettiği ve Denzel Washington, Gary Oldman, Mila Kunis ile Ray Stevenson’un oynadığı "Tanrının Kitabı/The Book of Eli" içerdiği şiddet ve dil unsurlarından dolayı Amerika’da "R" kategorisinde sınıflandırıldı.

Mahvolmuş insanlığa yardım etmeye çalışan Eli’nin hikayesini anlatan filmin konusu özetle şöyle: "Seçtiği için değil, öyle gerektiği için savaşçı olmuş Eli, sadece huzur arıyor ama zorlanırsa, yaptıkları ölümcül hatayı anlama fırsatı vermeden rakiplerini alaşağı ediyor. Şiddetle koruduğu şeyse hayatı değil, geleceğe dair umudu."

AİLENİZİ NE KADAR TANIYORSUNUZ?

Kirk Jones’un yönettiği ve Robert De Niro, Drew Barrymore, Kate Beskinsale ile Sam Rockwell’in oynadığı "Herkesin Keyfi Yerinde/Everybody’s Fine" zengin oyuncu kadrosu ile haftanın öne çıkan yapımlarından.

"Mükemmel aile yoktur" teması üzerine kurulmuş filmin konusu şöyle: "Frank Goode ailesini ayakta tutabilmek için her saat çalışmış, 60 yaşına geldiğinde, zamanın geçip gittiğini ve çocuklarının büyüdüğünü göremediğini fark etmiştir.

Zamanı geri döndürüp çocuklarıyla tekrar bir araya gelme hevesiyle Frank, ani bir yolculuğa çıkar. Ancak kısa sürede karısının ona çocukların durumlarıyla ilgili bilgi verirken, kötü haberleri atladığını ve iyi haberleri abarttığını fark eder."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;