'Türk Messi' savaşı...

Fenerbahçeyle anlaşan Denizlispor'un 15 yaşındaki futbolcusu Recep Niyaz için Galatasaray da devreye girdi

Cuma, 14 Mayıs 2010 - 12:21

'Türk Messi' savaşı...

F.Bahçe ve G.Saray'ın 'Türk Messi' savaşı...

G.Saray Altyapı Koordinatörü Tugay Kerimoğlu, F.Bahçe’yle prensipte anlaşan 'Türk Messi'nin babasına 1.5 milyon poundluk öneri yaptı.

F.Bahçe'nin anlaşmaya vardığı Denizlispor’un 15 yaşındaki futbolcusu Recep Niyaz için G.Saray da devreye girdi. 17 Yaş Altı Milli Takımı’nın da formasını giyen ve sarı-lacivertli takımla prensip anlaşması bulunan genç yıldız adayına Tugay Kerimoğlu sarı-kırmızılı formayı giydirmek istiyor.

15 yaşındaki Recep’in Denizlispor’la sözleşmesi sezon sonunda bitecek. Normal şartlarda 15 yaşındaki bir futbolcu, kulübüyle sözleşmesi bittiğinde serbest kalmıyor.

Ancak Denizlispor yönetimi ’Türk Messi’ olarak yorumlanan bu müthiş yetenekle daha 12 yaşındayken 3 yıllık profesyonel sözleşme imzaladı. Ve Recep Denizlispor’un tüm ısrarına karşın kulübüyle sözleşmesini uzatmadı.

Bunun üzerine devreye F.Bahçe girdi ve genç yıldız adayının ailesiyle anlaşmaya varıldı. Ancak genç oyuncuyu çok beğenen G.Saray Altyapı Koordinatörü Tugay Kerimoğlu, Recep’in rengini sarı-kırmızı yapmak için bir süredir çalışmalarını sürdürüyor.

Recep’in babası İhsan Niyaz’ı sık sık arayan Kerimoğlu, genç oyuncunun G.Saray’a gelmesi için 1.5 milyon poundluk teklif yaptı.

İKNA TURU SÜRÜYOR

Daha önce F.Bahçe’ye ’evet’ diyen Niyaz ailesi bu öneri sonrası Aslan’a ısındı. Tugay Kerimoğlu’nun Recep’i G.Saray’a katmak için ikna turları sürüyor.