Türk milletini açıkça tehdit etti

Terör örgütü PKK'ya yakınlığıyla bilinen BDP'nin dün Diyarbakır'da düzenlediği 'Savaş Dursun' yürüyüşü Türkiye'yi tehdit gösterisine dönüştü

Türk milletini açıkça tehdit etti

Gerilimi körüklediler

Diyarbakır’da dün BDP’nin düzenlediği mitingde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonları ve yeni Anasaya Paketi protesto edildi.

Mitingde BDP Siirt Milletvekilleri Osman Özçelik ile Nezir Karabaş konuşmalarıyla son günlerde ülkede tırmanan gerilimi adeta körükledi.

Terörist elebaşı Abdullah Öcalan posterlerinin taşındığı mitingde BDP İl Başkanı Nijad Yaruk ile milletvekilleri çok çirkin sözler sarf etti.

‘Diz çökeceğiniz günler yakın’

BDP Diyarbakır İl Başkanı Nijad Yaruk “Kürt sorunu çözülmedi devam ediyor. Ödenen bütün bedellere rağmen Kürt sorununun çözülmesi için mücadelemiz sürecek.

Bu konuda yakında önemli gelişmeler olabilir. Çözüm için ilk etapta operasyonların durması gerekiyor. Kürtler artık eski Kürtler değil. Diz çöktürmeye çalıştığınız bu halkın önünde diz çökeceğiniz günler çok yakındır” dedi.

‘Bu kardeşliği istemiyoruz’

BDP Siirt Milletvekili Osman Özçelik de şunları söyledi: “Bize ‘kardeşiz’ diye yalan söylüyorlar. Biz bu kardeşliği istemiyoruz. Tarih boyunca hep Kürtler’i kandırmak istediler.

Artık Kürtler uyandı. Ortadoğu’da Suriye, Irak, İran, Türkiye’de kimse Kürtler üzerinden proje yürütemez. Bizler sahipsiz değiliz, yanlız değiliz. Bizler milyonlarla varız, örgütlerimiz var. Artık bizi kimse kandıramaz.”

‘Cehenneme çevireceğiz’

BDP Bitlis Milletvekili Nezir Karabaş da, Türkiye Cumhuriyeti’nin bir milletvekili olduğunu unutmuşçasına “Türkiye Cumhuriyeti ordusunun üçte ikisi bugün Kürdistan dağlarında.

Türkiye’ye destek veren Amerika ve diğerlerine çağrı yapıyorum. Eğer bu savaşı sürdürürseniz, yemin ediyorum ki Kürt halkı yaşamı cehenneme çevirecek.

Kürt halkının kahramanca verdiği mücadele artık gerillayla sınırlı olmayacak. Kürt halkı milyonlarla kentleri, yolları, caddeleri, yaşamı tıkayacak “ diye tehdit etti.

Ramazan YAVUZ-Serdar SUNAR/DHA

2