Türk otellerine ödül yağdı

Turizm ve seyahat sektörünün önemli ödüllerinden Dünya Seyahat Ödülleri'nde (WTA) Türk otelleri pek çok ödül kazandı

10 Kasım 2009, Salı 11:55
A A

WTA’nın, "Dünyanın En İyi Tasarım Oteli" ödülü, daha önce de bu ödülü kazanan Belek’teki Adam & Eve oteline verilirken, "Dünyanın En Lüks Oteli" ödülü ise mayıs ayı sonunda Antalya’da görkemli törenle açılışı yapılan, Mardan Palace Oteli’nin oldu.

12 Aralık’ta yapılacak, dünya güzellik yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek olan Ebru Şam ile birlikte toplam 120 ülkenin güzelinin de hazır bulunduğu törende, Adam & Eve Oteli Genel Müdürü Alper Uçar, ödülünü Güney Afrika güzelinden alırken, Mardan Palace Oteli’nin ödülünü ise otel adına Robert Marek, Venezuela güzelinin elinden aldı.

Hem Avrupa hem Türkiye kategorisinde yarışan Türk otelleri çeşitli ödüller aldı. Avrupa’nın En İyi, "Her Şey Dahil Resort Oteli" Concorde De Luxe Resort, "Avrupa’nın En İyi Butik Oteli" Hotel Les Ottomans, "Avrupa’nın En İyi Business Oteli", Movenpick Hotel, "Avrupa’nın En İyi Konferans Resort Oteli", Rixos Sungate, "Avrupa’nın En İyi Dizayn" ve "Avrupa’nın En İyi Couples Resort Oteli", Adam & Eve Oteli oldu.

Bu arada WTA’de Türkiye’nin Kültür ve Turizm ofisi de "Avrupa’nın önde gelen turist kuruluşu" seçildi. 1993 yılında kurulan ve ilk kez 1994’te sektörün en iyilerini ödüllendiren WTA, bu yıl 16. kez düzenlendi.

Yaklaşık 167 bin seyahat şirketi ve meslek uzmanının oy kullandığı yarışmada, bu yıl farklı dallarda toplam 1012 aday yarıştı. Yarışmada, dünya kategorisinde 94, gezi teknolojileri kategorisinde ise 14 ödül verilirken, toplamda 170’in üzerinde ödül dağıtıldı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;