Türk: Saldırıyı halk mahkûm etti

Kapatılan DTP'nin eski Genel Başkanı Ahmet Türk, kendisine yönelik saldırının halk nezdinde mahkûm edildiğini söyledi

Türk: Saldırıyı halk mahkûm etti

Ahmet Türk, Samsun’da uğradığı yumruklu saldırı sonrasında, kaldırıldığı hastanden taburcu oldu.

Hastane çıkışı açıklama yapan Türk, saldırı sonrasında Türkiye’nin değişik bölgelerinden geçmiş olsun mesajları aldığını belirtirken, “halk bu eylemi hem yüreğinde, hem beyninde mahkum etmiştir” diye konuştu.

Uğradığı saldırıyla ilgili açıklama yapmak istemediğin belirten Türk, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde olayın protesto edildiğini ve farklı bölgelerden kişilerin arayıp kendisine geçmiş olsun dileklerinde bulunduğunu söyleyen Ahmet Türk, “Böylesi gerçekten, barışa, demokrasiye, halkların kardeşliğine vurulan bir darbenin, Kürt halkı tarafından mahkum edildiğini görüyoruz. Yalnız Kürt halkı bu davranışı mahkûm etmedi.

Büyük bir sevinçle söylüyorum ki, Türkiye halkı, Türk halkı da bu eylemi hem yüreğinde, hem beyninde mahkum etmiştir.

Samsun’da bile, böyle bir şeye maruz kaldığımız bir yerde insanlar, sivil toplum örgütleri, aydınlar, demokratlar tepkilerini göstermiştir. Zonguldak’tan, Trabzon’dan birçok insan, bir çok aile beni aramış, geçmiş olsun dileklerini ve üzüntülerini dile getirmiştir.”

"FAİL DEĞİL GELECEK ÖNEMLİ"

Türkiye’nin sorunları hakkında ortak akıl ortaya konduğunda ve sevgi ve kucaklaşma esas alındığında, insanların katkı sunacağının bu olay sonrasında ortaya çıktığını belirten Türk, siyasetçilerin ülke sorunlarına bu şekilde yaklaşması gerektiğini söyledi.

Olayın failinin tutuklandığı hatırlatılan Ahmet Türk, “Ben faili önemsemiyorum, geleceği önemsiyorum” dedi.