Türk sporunu ağlatan haber

Erzurum'da bir yıldır lenf kanseri tedavisi gören lisanslı buz hokeyi sporcusu ve antrenörü Ömer Kantar, 25 yaşında hayatını kaybetti.

28 Şubat 2015, Cumartesi 15:19
A A

Erzurum Gençlik Spor Buz Hokeyi Kulübü sporcusu ve Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Buz Hokeyi Antrenörü Kantar, fenalaşması üzerine hastaneye kaldırıldı. Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören Kantar, burada hayatını kaybetti.

Kantar’ın cenazesi, Uzundere ilçesi Sapaca mahallesinde öğle namazına müteakip, kılınan cenaze namazının ardından mahalle mezarlığında toprağa verildi.

Cenaze törenine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil de katıldı.

Bakan Kılıç’tan taziye mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Erzurum Gençlik Spor Buz Hokeyi Kulübü sporcusu ve Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü buz hokeyi antrenörü Ömer Kantar’ın vefatı dolayısıyla başsağlığı mesajı yayımladı.

Bakan Kılıç, taziye mesajında, bir yıldır yakalandığı lenf kanseriyle mücadele eden 25 yaşındaki Kantar’ın hayatını kaybettiğini üzüntüyle öğrendiğini belirterek, "Genç yaşta vefat eden Erzurumlu sporcumuz merhum Ömer Kantar’a Allah’tan rahmet, ailesine, sevdiklerine ve ülkemiz spor camiasına başsağlığı dilerim" ifadesini kullandı.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;