Türk Telekom hırsız ve yangına karşı koruyacak

'Ev Gibisi Yok' konsepti çerçevesinde hayata geçirdiği hizmetlerle dikkat çeken Türk Telekom, bu uygulamalara ev ve ofis güvenliği sistemini ekledi

Türk Telekom hırsız ve yangına karşı koruyacak

GÜVENLİĞE KATKI SAĞLAYACAK

İletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, ‘Ev Gibisi Yok’ konsepti ile sunduğu katma değerli hizmet ve kampanyaların kapsamını genişletiyor.

Kasım ayında başlatılan konsept çerçevesinde bayram, yılbaşı ve sömestr gibi özel günlerde ev telefonlarından bedava arama kampanyaları düzenleyen Türk Telekom, yangın ve hırsıza karşı ev ve ofislerin güvenliğini sağlayacak.

7 GÜN 24 SAAT TAKİP

Tepe Güvenlik işbirliğinde hayata geçirilen uygulama ile acil durumda, ev ve iş telefonu kullanıcılarına ulaşılacak, itfaiye, polis veya ambulans birimine haber verilecek.

Tepe Güvenlik Başkanı Ali Kurtdarcan, ev telefonu üzerinden gönderilen sinyallerin, konusunda uzman operatörler tarafından 7 gün 24 saat takip edileceğini söyledi. Kurtdarcan, “Çalışmalarımızı 1 milyon aboneye kadar organize ettik” dedi.

CİHAZI OLANA 9.90 LİRA

Güvenlik hizmeti konusunda bilgi veren Türk Telekom Satış Başkanı Aydın Çamlıbel, alarm cihazı olanlara 12 ay boyunca ayda 9.90 liradan hizmetin sunulacağını belirtti.

Alarm cihazı olmayanlara cihaz desteği sağlandığını ve 24 ay boyunca ayda 29.90 liraya bu hizmeti alabildiğini aktaran Çamlıbel “24 ay sonunda, cihaz kullanıcının oluyor ve hizmeti devam ettirmek isteyenler yine 9.90 lira ödüyor” dedi.

150 BİN HANE HİZMET ALIYOR

Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan ise güvenlik sistemleri pazarının çok küçük olduğunu, pazarı büyütmeyi hedeflediklerini söyledi. “Türkiye’de 19 milyon hane var. Yalnızca 150 bini güvenlik hizmeti alıyor” diyen Demircan, şöyle konuştu: “Her ay 100 bin yeni abone kazanıyoruz. Yeni aboneden ziyade ev telefonu alt yapısıyla güvenlik ürününü yaygınlaştırabilmeyi amaçlıyoruz.”

200 MİLYON LİRA ÜCRETSİZ KONUŞTURDU

Türk Telekom’un şu anda 4 milyon abonesi, Ev Avantaj tarife paketlerini kullanıyor. Yetkililerin verdiği bilgiye göre Kasım 2009 itibarıyla hayata geçirdiği bedava konuşma kampanyaları kapsamında Türk Telekom, Mart 2010 sonuçlarına göre 1.9 milyar dakika ve toplamda 200 milyon lira ücretsiz konuşturdu. Bilgi Teknolojileri Kurumu raporuna göre, sabit hat konuşma süresinde yüzde 20’lik artış meydana geldi.