Türkiye Kupası'nda kuralar çekildi

Voleybolda Teledünya Bayanlar Türkiye Kupası'nın yarı final kura çekimi yapıldı

Çarşamba, 03 Mart 2010 - 17:41

Türkiye Kupası'nda kuralar çekildi

Voleybol Federasyonu (TVF) binasında gerçekleştirilen kura çekimine, TVF Başkanvekili Mehmet Akif Üstündağ, göreve yeni atanan genel sekreter Sinem Mavili ve kupa resmi sponsoru Türksat’ın yönetim kurulu başkanı Özkan Dalbay’ın yanı sıra yarı finalde mücadele edecek kulüplerin yetkilileri katıldı.

Dört takımın katılması gereken kura çekiminde, Fenerbahçe Acıbadem-Galatasaray arasındaki son maç ertelendiği için 5 takım yer aldı. Yarı finale yükselen Eczacıbaşı Zentiva, Bursa Nilüfer Belediyesi ve Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekomun yanı sıra son takım, 16 Mart Salı günü yapılacak Fenerbahçe Acıbadem-Galatasaray karşılaşması sonrası belirlenecek.

Kura çekiminin ardından yarı finalde Fenerbahçe Acıbadem-Galatasaray maçının galibi ile Eczacıbaşı Zentiva, Vakıbank Güneş Sigorta Türk Telekom ile de Bursa Nilüfer Belediyesi eşleşti.

Bu arada Fenerbahçe Acıbadem Kulübü yetkilileri, araçları arıza yaptığı için kura çekimine yetişemedi. Bu iki takımdan tur atlayanın Eczacıbaşı Zentiva ile eşleştiği kurayı Galatasaray Kulübü Voleybol Şubesi Sportif Direktörü Orkun Darnel çekti.

Kupada yarı final ve final müsabakaları 2 maç üzerinden yapılacak. Yarı finalde ilk maçlar 24-25 Mart, ikinci maçlar ise 7-8 Nisan tarihlerinde oynanacak. Finalde ise ilk maçlar 10-11 Nisan, ikinci maçlar da 14-15 Nisan tarihlerinde yapılacak. Maçlar sonunda galibiyetlerin eşitliği durumunda set averajına bakılacak, üstün olan takım tur atlayacak.

Eşitlik devam ediyorsa aynı yerde aynı gün maçtan 5 dakika sonra 15 sayılık altın set oynanacak. Yarı finalde seti alan takım finale kalacak, finalde ise şampiyon olacak.

AA