Türkiye Libya'ya tavrını bugün açıklıyor

Başbakan Erdoğan ABD Başkanı Obama ile bir telefon görüşmesi yapacak. Erdoğan Türkiye'nin tavrını gruptaki konuşmasında açıklayacak

21 Mart 2011, Pazartesi 21:56
A A

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yapılan ve Libya'daki gelişmelerin değerlendirildiği toplantı sona erdi.

Başbakan Erdoğan, Libya ile ilgili gelişmeler konusunda  ABD Başkanı Barack Obama ile görüşeceğini ve bugün partisinin TBMM grup toplantısında açıklama yapacağını bildirdi.

Başbakan Erdoğan, Rixos Otel'de düzenlenen imedya TV 10. Yıl ve 2010 Ekonominin Yıldızları ödül törenine katıldı. Törene gelirken gazetecilerin, Başbakanlık Resmi Konut'ta yapılan “Libya Zirvesi” ile ilgili soruları üzerine Erdoğan, “Görüşmelerimizi yaptık. Sayın Obama ile bir görüşmem olacak. Bu görüşmeden sonra yarın büyük ihtimalle grup toplantısına gerekli açıklamaları yapacağım” dedi.

Başbakanlık Resmi Konut'taki toplantı, yaklaşık 1,5 saat sürdü. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın katıldığı toplantı başladıktan yaklaşık 15 dakika sonra sonra Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da konuta geldi.

(A.A.)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;