'Türkiye Okuyamıyor'

Hayrunisa Gül'ün 'Türkiye Okuyor' projesinde gönderilen bilgisayarlar kullanılmış ve arızalı çıktı

22 Ekim 2009, Perşembe 13:45
A A

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi  Hayrunisa Gül öncülüğünde başlatılan "Türkiye Okuyor" projesi kapsamında Van'ın Muradiye İlçesi Atatürk İlköğretim Okuluna gönderilen 15 bilgisayar kullanılmış ve arızalı, 1 akıllı tahtanın ise bozuk olduğu ortaya çıktı. Okul yetkilileri, gönderilen ikinci el bilgisayarların bazılarının çalışmaması ve akıllı tahtanın bozuk olmasının öğrencileri üzdüğünü söyledi

SEVİNÇ HÜSRANA DÖNÜŞTÜ
Kampanya kapsamında  bir firma tarafından Muradiye Atatürk İlköğretim Okuluna gönderilen 15 bilgisayar ve 1 akıllı tahta, okul yetkilileri tarafından  Haziran 2009 tarihinde Bitlis Milli Eğitim Müdürlüğünden teslim alındı. Gelen bilgisayarların ve akıllı tahta bilim ve teknolji sınıfına kuruldu. Büyük sevinç içinde bilgisayarların başına geçen öğrenciler, bilgisayarların çalışmadığını ve akıllı tahtanının bozuk olduğundan işlem görmediğini görünce hayal kırıklığına uğradı.

FATURAYA GÖRE YENİ
Okul yetkilileri, bu durum karşısında üzüntülerini dile getirerek, "Hatanın kimden kaynaklandığını bilmiyoruz. Gelen faturalarda bilgisayarların yeni olduğu görülüyor. Ancak bize verilen bilgisayarlar malesef böyle değil. Bu bizi üzdü.  Akıllı tahta da bozuk kullanılmıyor. Öğrencilerimiz şu an bundan faydalanamıyor. Bizler de bu hatayı ilgililere bildirdik. Umarız ki bu hata en kısa zamanda düzeltilerek Akıllı Sınıf öğrencilerimizin hizmetine verilir" dedi. Yetkililer, faturada görülen bilgisayar markasıyla, okula gelen bilgisayarların markasının birbirini tutmadığını söyledi.

DHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;