'Türkiye, seçimleri zamanında yapmaya alışacaktır'

Erdoğan: AK Parti'nin gündeminde, AK Parti iktidarının gündeminde kesinlikle bir erken seçim yoktur. Bunu herkes böyle bile...

25 Şubat 2010, Perşembe 17:56
A A

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Türkiye artık zamanında seçimleri yapmaya alışacaktır. AK Parti'nin gündeminde, AK Parti iktidarının gündeminde kesinlikle bir erken seçim yoktur. Bunu herkes böyle bile...'' dedi.

Başbakan Erdoğan, TBMM'den ayrılırken kuliste gazetecilerin sorularını yanıtladı. ''Son günlerde erken seçim söylentileri konuşuluyor. Bir değerlendirmeniz olacak mı?'' sorusunu Başbakan Erdoğan şöyle yanıtladı:

''Bunu defaatle söyledik, ben artık söylemekten yoruldum. İsim vermeyeceğim dedim, yine vermeyeceğim ama ben bir ilke konuşuyorum; Türkiye artık zamanında seçimleri yapmaya alışacaktır. AK Parti'nin gündeminde, AK Parti iktidarının gündeminde kesinlikle bir erken seçim yoktur. Bunu herkes böyle bile... Bu yapılan açıklamaları da ben ülkeme ve milletime haksızlık olarak görüyorum. Bu tür açıklamalar bakın bir anda borsaları olumsuz etkiliyor, ülkenin ekonomisini olumsuz etkiliyor ve ülkenin istikrarına, güvenine olumsuz etkiler yapıyor. Yani bir ülkede ekonomi, istikrar varsa gelişir, ayağa kalkar, güven varsa gelişir, ayağa kalkar. Bu tür açıklamaları yapanlar ülkeyi sevmiyor, milletini sevmiyor, ülkeme de milletime de saygısı yok.''

Yargı reformu çerçevesinde bir anayasa değişikliğinin geleceğini söylediğini ifade eden bir gazetecinin, ''Bu çerçevede bir anayasa değişikliği bekleyecek miyiz?'' sorusuna da Erdoğan, ''Bizi izlemeye devam edin. Çalışmalarımız devam ediyor'' yanıtını verdi.

(Sabah)
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;