Türkiye Spor Yazarları Derneği'nden POSTA'ya 2 ödül!

POSTA, Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin Spor Yazarları Armağanı Yarışması'nda bu yıl 2 ödül birden alarak Türkiye'nin en iyi spor sayfalarını yaptığını bir kez daha kanıtladı

17 Nisan 2015, Cuma 17:26
A A

Arkadaşımız Mehmet Gürdil, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sayfa düzeni dalında birinci oldu. 

POSTA, müsabaka yazısı dalında da şeref kürsüsünde yer aldı. Arkadaşımız Bilgehan Can, "Hoş geldin Hamza hoca" başlıklı yazısıyla ikincilik ödülüne layık görüldü.

Türk spor basınında her zaman öncü olan gazeteniz POSTA, liderliğini gelecek yıllarda da devam ettirecek.

TSYD-Tivibu Spor Yazarları Armağanı Yarışması’nda kategorilerine göre ödül alan isimler şöyle:

Haber Dalı:

         1- Tahir Kum (sporx.com-İşte CAS’ın gerekçeli kararı!)

         2- Murat Ağca (Habertürk- Bu kadarına pes)

         3- Cemal Ersen (Milliyet-FIFA’da liste depremi)

         3- Esra Duman (Anadolu Ajansı-Çubuk krakerle gelen şampiyonluk)

Röportaj Dalı:

         1- Meriç Müldür (Habertürk- "Mustafa Kemal’in askerleriyiz" demek suç

 mu?

         2- Alim Tunçay (Anadolu Ajansı-Fenerbahçe’nin tecrübeli futbolcusu

 Selçuk)

         3- Atilla Türker (Habertürk-Muhteşem Barış)

         Jüri Özel Ödülü - Ahmet Ercanlar (Hürriyet-Bu fotoğraf yüzyılda bir

 çekilir)

İnceleme-Araştırma Gazete-İnternet Dalı:

         1- Hilmi Sever (Al Jazeera-Türk futbolunun kurtuluş modeli Altınordu)

         2- Hatice Yücel (Fanatik-Türkiye’nin beyaz sınavı)

         3- Levent Kalkan (Milliyet-İyiler mutlaka kazanır)

         3- Onur Salman (Hürriyet-Adı süper ama)

         İnceleme-Araştırma Dergi Dalı:

         1- Puan barajı aşılamadığından ödül verilemedi

         2- Erdim Baran (Yelken Dünyası-Efsane Yelkenciler)

         3- Erdim Baran (Yelken Dünyası-Volvo Ocean Race tarihin iz bırakan

 olayları

Serbest Yazı:

         1- Ercan Güven (Milliyet-Kulüp kapısında ölmek)

         2- Atilla Türker (Habertürk-İsmet’ten Volkan’a ? Sonrada Melo’ya)

         3- Adem Kabayel (Hürriyet-Florya’da kapı "gerçeği")

         3- Tanıl Bora (Al jazeera-Alman altyapısının asalağı olmak)

Müsabaka Yazısı:

         1- Puan barajı aşılamadığından ödül verilemedi

         2- Bilgehan Can (Posta Gazetesi-Hoş geldin HAMZA hoca)

         3- Hatice Yücel (Fanatik-Semih nerede)

Müsabaka Tenkit:

         1- Gökhan Türe (Habertürk-Kara final!)

         2- Ercan Güven (Milliyet-Bu son olsun)

         3- Uğur Meleke (Milliyet-Nefret enerjisi)

Fotoğraf Dalı:

         1- Hüseyin Yavuz (Habertürk-Şimdi Fener zamanı)

         2- Cengiz Malgır (Milliyet-Babanın topuğu)

         3- Fehim Kayacan (Milliyet-Hayali gerçekleşmedi

Sayfa Düzeni:

         1- Mehmet Gürdil (Posta Gazetesi)

         2- İlknur Hersek (Milliyet)

         3- Merve Çelik (Habertürk)

         Televizyon Spor Eserleri:

         1- Sercan Dikmen (Beşiktaş TV)

         2- Serhan Asker (TRT)

         3- Nazlı Canyurt (Lig TV)

Yerel Spor Basını (Haber)

         1- Hüseyin Sungur (Günaydın Adana)

         2- Cengiz Altay (Antalya Gazetesi)

         3- Bora Erdem (Sabah Gazetesi)

Yerel Spor Basını (Röportaj):

         1- Seyrani Soluğan (Haberci Gazetesi)

         1- Vural Köse (Günaydın Adana)

         2- Tamer Sanverir (Posta Gazetesi)

         3- Ramazan Şanıvar (Çukurova Bayram)

Yerel Spor Basını (Serbest Müsabaka ve Müsabaka Tenkit Dalı):

         1- Yunus Altınbeyaz (Konya Yenigün)

         2- Halil Fincan (Yeni Asır)

         3- Mehmet Kısmet (Anayurt Gazetesi)

Yerel Spor Basını (Fotoğraf)

         1- Erkan Sağlık (Bursa Olay Gazetesi)

         2- Recai Uysal (Bursa Olay Gazetesi)

         3- Yunus Mermertaş (Karadeniz Gazetesi)

Yerel Spor Basını (Sayfa Düzeni)

         1- Ferhat Türkoğlu (Merhaba Gazetesi)

         2- Ömer Saltı (Karadenizden Günebakış)

         3- Ertan Erkuvvet (Olay Gazetesi)

Yerel Spor Basını (Televizyon Eserleri):

         1- Tolgahan Aydınlılar (Bursaspor TV)

         2- Seda Lale (Olay TV)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;