Türkiye'yi sarsan vahşette acı detay

Türkiye’yi yasa boğan Sakarya'da Suriyeli 9 aylık hamile kadın ve 10 aylık bebeğinin vahşice öldürüldüğü olayın acısı sürerken, bir detay daha ortaya çıktı

10 Temmuz 2017, Pazartesi 10:11
A A
Karar gazetesinin haberine göre, Suriyeli 9 aylık hamile kadına tecavüz edip 10 aylık bebeği ile birlikte öldüren katillerden Birol Karacal’ın 2009’da engelli bir kıza tecavüzden yargılandığı davanın hala sonuçlanmamış olması Türkiye’yi sarsan vahşette ağır işleyen yargının sorumluluğunu da gözler önüne serdi.
 

TEMYİZE GİTTİ, SERBEST KALDI


8 yıl önceki davada 11 yıl hapis cezası alan Birol Karacal, temyize gidince tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı. 9 yıl boyunca bitmeyen davadan dolayı serbest dolaşan Birol Karacal, Sakarya'daki vahşeti gerçekleştirdi.


DOSYASI 6 YILDIR KARARA BAĞLANAMADI


Birol Karacal’ın 2009’da engelli bir kıza cinsel saldırıda bulunduğunu ve olayın ardından 11 yıl hapis cezası alıp 2 yıl hapis yattıktan sonra temyize başvurmasıyla serbest kaldığı ortaya çıkmıştı.

Temziye başvurduktan sonra 2011’de serbest bırakılan Karacal’ın dava dosyasının aradan 6 yıl geçmesine rağmen karara bağlanamaması dikkat çekti. Ceza davalarındaki düzenlemeye göre, ağır ceza mahkemelerinin görevine giren işlerde tutuklu yargılama sürelerinin azami 2 yıl olduğu ve bu sürenin 3 yılı geçmeyecek şekilde uzatılmasının da mümkün olduğu belirtildi.


Suriyeli hamile kadına tecavüz edip, çocuğu ile birlikte öldürdüler


Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sakarya'daki olay sapıklık


Sakarya'daki kan donduran katliamın kurbanları Suriye'de toprağa verildi


Sakarya öldürülen Suriyeli hamile kadın ve 10 aylık bebeğini uğurluyor


Sakarya'da Suriyeli hamile kadın ve çocuğunun öldürüldüğü olayda yeni ayrıntılar

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;