Türkiye'de 582 kişi domuz gribi

Sağlık Bakanlığı, bugün itibariyle Türkiye'de tespit edilen pandemik H1N1 gripli hasta sayısı toplamının 582 olduğunu açıkladı

20 Ekim 2009, Salı 14:31
A A

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, bugün saat 12.00 itibariyle Türkiye’de tespit edilen pandemik H1N1 gripli hasta sayısının toplam 582 olduğu belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"Tüm vakaların genel durumları iyi olup tedavileri devam etmektedir. Pandemik H1N1 aşısının 500 bin dozluk ilk teslimatı 20 Ekim 2009 tarihinde Bakanlığımız Ana Deposu’na yapılmıştır. Gerekli incelemelerin yapılması için rastgele örnekleme metodu ile alınan numuneler, Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığı laboratuvarlarına teslim edilmiş olup analizlerine başlanmıştır. Sonuçlar kamuoyu ile paylaşılacaktır."

BUPS İLKÖĞRETİM OKULU YARIN AÇILACAK

Ankara Valisi Kemal Önal, "Domuz gribi vakası nedeniyle 1 hafta eğitim ve öğretime ara verilen BUPS İlköğretim Okulu yarın açık" dedi.

Önal, domuz gribi virüsü nedeniyle rahatsızlanan öğrencilerin iyileştiğini, 3 öğrencinin ise iyileşme sürecine girdiğini ve sağlık durumlarının iyi olduğunu söyledi. "Okulda bulaşma riski bulunmadığı için" eğitim ve öğretime başlanmasında sakınca olmadığını tespit ettiklerini belirten Önal, "Domuz gribi vakası nedeniyle 1 hafta eğitim ve öğretime ara verilen BUPS İlköğretim Okulu yarın açık" dedi.

Önal, ayrıca başkentte domuz gribi nedeniyle eğitim ve öğretimde aksaklık yaşanan bir eğitim kurumunun bulunmadığını sözlerine ekledi. BUPS İlköğretim Okulu bazı öğrencilerde domuz gribi virüsü tespit edilmesi nedeniyle 1 hafta süreyle tatil edilmişti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;