Türkiye'nin ilk diyet marketi

Diyet yaparken insan kilo vermek ama bir yandan da lezzetli şeyler tüketmek istiyor. Ancak hem sağlıklı hem lezzetli ürünlerin güvenilir olanını bulmak pek mümkün değil

13 Kasım 2010, Cumartesi 05:00
A A

İşte tam da bu ihtiyacı karşılamak, ayrıca çölyak hastaları gibi ömür boyu glutensiz gıdalarla beslenmesi gerekenleri ya da diyabet hastalarını lezzetli gıdalardan mahrum bırakmamak için Ankara-Kavaklıdere’de bir diyet market açıldı.

Adı; Fitiz Diet Market. Fitiz, Türkiye’de bir ilk’i gerçekleştirdi. Sadece diyet ürünler satan böylesi bir yerin ikincisi henüz yok. Diyetisyen Elvan Odabaşı Kanar danışmanlığında faaliyet gösteren markette lezzetli ve düşük kalorili güvenilir gıdalar bulunuyor.

Ürünlerin bir bölümü ülkemizde yok, yurt dışından getiriliyor. Aralarında neler yok ki; Diyet bisküvi ve çikolata çeşitleri, prebiyotik-probiyotik ürünler; yağsız süt, yoğurt ve peynir çeşitleri; organik gıdalar; kahvaltılık tahıl-gevrek çeşitleri; kepekli makarna ve mantı çeşitleri; kalorisiz içecekler; glutensiz ürünler; diyabetik reçeller ve tatlandırıcılar; zeytinyağı, sirke ve düşük kalorili sos çeşitleri... İhtiyacınız olan mutfak terazisi, ev tartısı gibi eşyaları da aynı marketten karşılayabiliyorsunuz.

(Bu yazı 06.11.2010 tarihli Cumartesi Postası'ndan alınmıştır.)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;